Puchar Świata. Sensacyjna wygrana Japonii!

Gdyby któryś z trenerów chciał pokazać swoim zawodnikom, co to znaczy zostawić serce na boisku, niech pokaże dzisiejszą postawę Japonii w meczu przeciwko Irlandii.
Na stadionie Shizuoka w Fukuroi (ponad 50 000 widzów) Japonia zagrała znakomity mecz i dzięki zwycięstwu nad Irlandią, praktycznie zapewniła sobie wyjście z grupy.
Początkowo Irlandia prowadziła 12:3 by ostatecznie ulec 12:19. W drugiej połowie Japonia nabrała tempa, grali z energią i cierpliwością (w 47 minucie gry mieli aż 78%posiadania piłki). I znakomicie w obronie. Nie zagrali już tak nieśmiało jak tydzień temu przexiwko Rosji.
Brian O’Driscoll po meczu powiedział o Irlandii:
„Wyglądali na pozbawionych pomysłów, właściwie pozbawionych energii” oraz „Nastrój całego kraju zmienił się w ciągu 80 minut”.
Kapitan Japonii, Lappies Labuschagne powiedział, że „trudno jest wyrazić słowami, co oznaczało zwycięstwo”. Podziękował też kibicom za przyjście na stadion i wsparcie.
Rory Best stwierdził, że porażka jego zespołu spowodowana była zbyt dużą ilością niewymuszonych kar.
Trener Joe Schmidt zauważył, że porażka jego zespołu, mogła być wynikiem tego, iż Japonia miało o 2 dni więcej na regeneracje.