Rabo12 Pro Direct – 11 i 12 kolejka

Wyniki 11-tej i 12-tej kolejki gier Rabo12 Pro Direct:

Kolejka 12:

Cardiff Blues 12:10 Newport Gwent Dragons

Cardiff pkt: Rhys Patchell 12 (4k)

Newport pkt: Anitelea Tuilagi 5 (1P), Lewis Robling 3 (1k), Wayne Evans 2 (1pd)

Ospreys 32:3 Llanelli Scarlets

Ospreys pkt: Dan Biggar 17 (1pd, 4k, 1dg), James King 5 (1P), Kahn Fotuali’i 5 (1P), karna piątka

Scarlets pkt: Aled Thomas 3 (1k)

Żółte kartki: George Earle (Scarlets – 29 min), Tavis Knoyle (Scarlets – 65 min), Aled Thomas (Scralets – 72 min)

Czerwone kartki: Rob McCusker (Scarlets – 79 min), Gareth Owen (Scarlets – 80 min)

Benetton Treviso 26:18 Zebre

Benetton pkt: Kris Burton 16 (2pd, 2k, 2dg), Edoardo Gori 5 (1P), Leonardo Ghiraldini 5 (1P)

Zebre pkt: Gianbattista Venditti 5 (1P), Paolo Buso 5 (1P), Gonzalo Garcia 3 (1k), Luciano Orquera 3 (1k), Tito Tebaldi 2 (1pd)

Żółte kartkai: Mauro Bergamasco (Zebre – 21 min), Leonardo Ghiraldini (Benetton – 30 min)

Edinburgh Rugby 17:21 Glasgow Warriors

Edinburgh pkt: Greig Laidlaw 7 (2pd, 1k), Roddy Grant 5 (1P), Sep Visser 5 (1P)

Glasgow pkt: Peter Horne 6 (2k), Sean Maitland 5 (1P), Ruaridh Jackson 5 (1P), Henry Pyrgos 5 (1P)

Żółte kartki: Peter Horne (Glasgow – 14 min), Allan Jacobsen (Edinburgh – 53 min)

Munster 24:10 Ulster

Munster pkt: Ian Keatley 9 (3pd, 1k), Simon Zebo 5 (1P), Peter O’Mahony 5 (1P), karna piątka

Ulster pkt: Alistair Birch 5 (1P), Niall O’Connor 3 (1k), Stuart Olding 2 (1pd)

Żółta kartka: Paul Marshall (Ulster – 34 min)

Leinster 17:0 Connacht

Leinster pkt: Ian Madigan 12 (1P, 2pd, 1k), Jack McGrath 5 (1P)

Kolejka 11:

Ulster 27:19 Leinster

Ulster pkt: Ruan Pienaar 9 (3pd, 1k), Nick Williams 5 (1P), Andrew Trimble 5 (1P), Paddy Jackson 3 (1k), karna piątka

Leinster pkt: Ian Madigan 14 (1pd, 4k), Fergus McFadden 5 (1P)

Żółta kartka: Rory Best (Ulster – 70 min)

Glasgow Warriors 23:14 Edinburgh Rugby

Glasgow pkt: DTH Van der Merwe 10 (2P), Duncan Weir 6 (2k), Robert Harley 5 (1P), Peter Horne 2 (1pd)

Edinburgh pkt: Greg Laidlaw 9 (3k), Piers Francis 5 (1P)

Llanelli Scarlets 6:9 Cardiff Blues

Scarlets pkt: Rhys Patchell 6 (2k)

Cardiff pkt: Aled Thomas 9 (3k)

Zebre 3:10 Benetton Treviso

Zebre pkt: Luciano Orquera 3 (1k)

Benetton pkt: Christian Loamanu 5 (1P), Alberto Di Bernardo 5 (1pd, 1k)

Żółte kartki: Salvatore Perugini (18 min), Carlo Fazzari (35 min) – obaj Zebre

Connacht 12:16 Munster

Connacht pkt: Dan Parks 12 (3k, 1dg)

Munster pkt: Ian Keatley 11 (3pd, 1k), karna piątka

Żółte kartki: Jason Harris-Wright (Connacht – 36 min), James Downey (Munster – 63 min)

Newport Gwent Dragons Ospreys – mecz będzie rozegrany 31 grudnia

Tabela:

1.Ulster 11 11 0 0 307 171 136 3 47
2.Scarlets 11 8 0 3 232 174 58 6 38
3.Munster 11 7 0 4 236 166 70 5 33
4.Glasgow 11 7 0 4 205 155 50 4 32
5.Leinster 11 7 0 4 273 234 39 3 31
6.Ospreys 10 6 0 4 207 157 50 3 27
7.Benetton 11 5 0 6 176 194 -18 3 23
8.Edinburgh 11 4 0 7 239 266 -27 5 21
9.Cardiff 11 4 0 7 176 251 -75 4 20
10.Connacht 11 3 0 8 166 195 -29 4 16
11.Newport 10 3 0 7 177 254 -77 1 13
12.Zebre 11 0 0 11 126 303 -177 5 5

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:

94 – Tom Prydie (Newport)
88 – Ian Keatley (Munster)
86 – Dan Biggar (Ospreys)
82 – Ian Madigan (Leinster)
73 – Greig Laidlaw (Edinburgh)

NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:

10 – Tim Visser (Edinburgh)
7 – DTH Van der Merwe (Glasgow)
7 – George North (Ospreys)