RaboDirect Pro 12 – 10 kolejka

Wyniki 10-tej kolejki RaboDirect Pro 12:

Ospreys 33:12 Cardiff Blues

Ospreys pkt: Matthew Morgan 18 (3pd, 4k), James King 5 (1P), Richard Fussell 5 (1P), Morgan Allen 5 (1P)

Cardiff pkt: Ceri Sweeney 6 (2k), Rhys Patchell 6 (2k)

Żółte kartki: Sam Lewis (Ospreys – 50 min), Josh Navidi (Cardiff – 76 min)

Benetton Treviso 32:13 Newport Gwent Dragons

Benetton pkt: Christian Loamanu 10 (2P), Alberto Di Bernardo 7 (2pd, 1k), Edoardo Gori 5 (1P), Luke McLean 5 (1P), Tobie Botes 5 (1P)

Newport pkt: Tom Prydie 13 (1P, 1pd, 2k)

Żółta kartka: Will Harries (Newport – 34 min)

Czerwona kartka: Will Harries (Newport – 61 min)

Connacht 23:24 Edinburgh Rugby

Connacht pkt: Dan Parks 13 (2pd, 3k), Jason Harris-Wright 5 (1P), Daniel Poolman 5 (1P)

Edinburgh pkt: Greig Laidlaw 9 (3pd, 1k), Tim Visser 5 (1P), Matthew Scott 5 (1P), Stuart McInally 5 (1P)

Leinster 37:7 Zebre

Leinster pkt: Fergus McFadden 15 (2P, 1pd, 1k), Jonathan Sexton 12 (1P, 2pd, 1k), Andrew Conway 5 (1P), Cian Healy 5 (1P)

Zebre pkt: Tito Tebaldi 5 (1P), Daniel Halangahu 2 (1pd)

Żółta kartka: Quintin Geldenhuys (Zebre – 32 min)

Munster 31:3 Glasgow Warriors

Munster pkt: Ronan O’Gara 11 (4pd, 1k), CJ Stander 10 (2P), Tommy O’Donnell 5 (1P), karna piątka

Glasgow pkt: Duncan Weir 3 (1k)

Llanelli Scarlets 12:19 Ulster

Scarlets pkt: Aled Thomas 12 (4k)

Ulster pkt: Paddy Jackson 14 (1pd, 4k), Andrew Trimble 5 (1P)

Żółta kartka: Dan Tuohy (Ulster – 64 min)

Tabela:

1.Ulster 10 10 0 0 280 152 3 43
2.Scarlets 10 7 0 3 223 168 6 34
3.Leinster 10 7 0 3 254 207 3 31
4.Munster 10 6 0 4 220 154 5 29
5.Glasgow 10 6 0 4 182 141 4 28
6.Ospreys 10 6 0 4 207 157 3 27
7.Edinburgh 10 4 0 6 225 243 5 21
8.Treviso 10 4 0 6 166 191 3 19
9.Cardiff 10 4 0 6 170 242 3 19
10.Connacht 10 3 0 7 154 179 3 15
11.Newport 10 3 0 7 177 254 1 13
12.Zebre 10 0 0 10 123 293 4 4

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:

94 – Tom Prydie (Newport)
69 – Dan Biggar (Ospreys)
68 – Ian Keatley (Munster)
67 – Jonathan Sexton (Leinster)
60 – Aled Thomas (Scarlets)

NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:

10 – Tim Visser (Edinburgh)
7 – George North (Scarlets)
6 – Robert Barbieri (Benetton)
6 – Andrew Fenby (Scarlets)