RaboDirect Pro12 – 3 kolejka

Wyniki 3-ciej kolejki RaboDirect Pro12:

Edinburgh Rugby 41:10 Zebre

Edinburgh pkt: Greig Laidlaw 16 (5pd, 2k), Tim Visser 10 (2P), Sean Cox 5 (1P), Ross Ford 5 (1P), karna piątka

Zebre pkt: Sinoti Sinoti To’omaga 5 (1P), Daniel Halangahu 5 (1pd, 1k)

Żółta kartka: Quintin Geldenhuys (Zebre – 54 min)

Benetton Treviso 18:19 Leinster

Benetton pkt: Robert Barbieri 5 (1P), Fabio Semenzato 5 (1P), Kris Burton 5 (1pd, 1k), Alberto Di Bernardo 3 (1k)

Leinster pkt: Jonathan Sexton 14 (1pd, 3k, 1dg), Brian O’Driscoll 5 (1P)

Żółta kartka: Kevin McLaughlin (Leinster – 17 min)

Connacht 11:24 Llanelli Scarlets

Connacht pkt: Miah Nikora 6 (2k), Eoin Griffin 5 (1P)

Scarlets pkt: Jordan Williams 12 (2P, 1pd), George North 5 (1P), Jonathan Davies 5 (1P), Rhys Priestland 2 (1pd)

Newport Gwent Dragons 5:16 Cardiff Blues

Newport pkt: Steffan Jones 5 (1P)

Cardiff pkt: Rhys Patchell 11 (1pd, 3k), Alex Cuthbert 5 (1P)

Żółta kartka: Nathan Trevett (Cardiff – 44 min)

Ulster 20:19 Munster

Ulster pkt: Paddy Jackson 15 (5k), Jared Payne 5 (1P)

Munster pkt: Ian Keatley 14 (1pd, 2k, 2dg), Ronan O’Gara 5 (1P)

Żółta kartka: Sean Dougall (Munster – 56 min)

Ospreys 10:28 Glasgow Warriors

Ospreys pkt: Ian Evans 5 (1P), Dan Biggar 5 (1pd, 1k)

Glasgow pkt: DTH Van der Merwe 10 (2P), Duncan Weir 10 (2pd, 2k), Chris Fusaro 5 (1P), Ruaridh Jackson 3 (1k)

Żółte kartki: Rhys Webb (Ospreys – 45 min), James Eddie (Glasgow – 50 min)

Tabela:

1.Scarlets 3 3 0 0 87 44 2 14
2.Ulster 3 3 0 0 54 42 0 12
3.Edinburgh 3 2 0 1 80 52 2 10
4.Munster 3 2 0 1 61 44 1 9
5.Cardiff 3 2 0 1 48 35 1 9
6.Leinster 3 2 0 1 84 88 1 9
7.Glasgow 3 1 0 2 51 46 1 5
8.Newport 3 1 0 2 67 67 1 5
9.Connacht 3 1 0 2 50 54 1 5
10.Benetton 3 1 0 2 36 44 1 5
11.Ospreys 3 0 0 3 29 56 2 2
12.Zebre 3 0 0 3 33 108 0 0

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:

46 – Ian Keatley (Munster)
30 – Tim Visser (Edinburgh)
30 – Miah Nikora (Connacht)
30 – Greig Laidlaw (Edinburgh)
29 – Ian Madigan (Leinster)
29 – Tom Prydie (Newport)

NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:

6 – Tim Visser (Edinburgh)
4 – George North (Scarlets)
3 – Andrew Fenby (Scarlets)
3 – Daniel Evans (Newport)