Rajd Rowerowy jako XVII Memoriał Dzidka Wasiaka

Drużyna WFS Siedlce Veterans wzięła udział w Rajdzie Rowerowym z Siedlec do Mierzwic, rugbiści uczcili w ten sposób pamięć Stanisława „Dzidka” Wasiaka, który siedemnaście lat temu zginął w wypadku samochodowym w tej miejscowości.

Weterani co roku rozgrywali Mecz Pamięci poświecony osobie przedwcześnie zmarłego reprezentanta Polski Stanisława Wasiaka, w tym roku zamiast spotkać się na boisku wsiedli na rowery i przejechali trasę od Cmentarza Centralnego w Siedlcach gdzie spoczywa Dzidek do miejsca jego śmierci. Pomysł okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”.

Uczestnicy Rajdu spotkali się przed bramę Cmentarza Centralnego, a następnie złożyli wieniec na grobie Dzidka. Trasa wiodła przez Mordy, Łosice, Sarnaki do Mierzwic gdzie 19 sierpnia 1994 Dzidek zginął w wypadku samochodowym. Na stojący w tym miejscu krzyż wróciła pamiątkowa tabliczka odnowiona po zniszczeniu jej przez wandali.

W Mierzwicach rowery zostały zapakowane do busa i wróciły do Siedlec, a nad brzegiem Bugu zapłonęło ognisko. Pieczono kiełbaski i inne produkty przywiezione przez uczestników Rajdu wspominając dawne i planując kolejne mecze. Nie był przeszkodą padający czasem deszcz, a nawet krótka burza, a kto wybrał inny sposób spędzenia tej soboty może żałować. Wieczór zakończyło wspólne oglądanie powtórki finałowego meczu o Puchar Polski, na relację na żywo rugbiści nie zdążyli rozkoszując się nadburzańskim klimatem.

Rugbuś