Remis juniorów z Rumunią

Udał się rewanż w drugim test-meczu rozegranym w Łodzi naszym juniorom do lat 18. Po dobrym spotkaniu zremisowaliśmy 25:25
Wg. Trenera Krzysztofa Okapy na pochwałę zasługuje cała drużyna za ambicję i wolę walki, doskonałą obronę oraz za realizacje założeń taktycznych i dokonywanie prawidłowych wyborów w czasie gry.

W dniu 19.09.2013 r. kadra Polski U17 rozegrała drugą grę kontrolna z reprezentacją Rumunii. Mecz rozgrywany był w czasie 2 x 35 minut i zakończył się remisem 25:25, do przerwy reprezentacja Polski prowadziła 15:8.
Warunki pogodowe do gry były lepsze niż w pierwszym meczu (wtorek 17.09), w którym Rumunia wygrała. W pierwszej połowie przewaga była po stronie kadry Polski, a szybkie akcje ofensywne dały dwa przyłożenia, podwyższenie i rzut karny. Zmiana taktyki gry w porównaniu z pierwszym meczem, przyniosła efekt w postaci doskonałej gry defensywnej, a także zaskoczenia przeciwnika, szybkimi przegrupowaniami, zmiennością tempa i szerokości gry. Na początku drugiej połowy zaczął padać deszcz i Rumuni przejęli inicjatywę w wąskiej grze silnymi zawodnikami formacji młyna. W końcówce drugiej połowy znów polscy juniorzy rozwinęli skrzydła i uzyskali przewagę terytorialną zakończoną przyłożeniem, podwyższeniem i rzutem karnym.