Widowiskowe akcje, mocne starcia, dramaturgia i walka wszystko to mogli oglądać licznie zgromadzeni kibice w Sochaczewie….

Orkan Sochaczew – Folc AZS AWF Warszawa 22 : 22 (11:12)
Orkan: Dawid Banaszek 12, Mariusz Michalak 5, Michał Polakowski 5.
Folc: Adam Pałyska 7, Michał Paźio 5, Michał Kwiatkowski 5, Mateusz Jamroz 5.

ORKAN: Polakowski , Zatorski, Adamiak, Sieklicki, Gubar, Seklecki, Kościelewski, Brażuk, Śmielak Ł., Banaszek , Michalak , Śmielek M., Stańczak, Pisarek, Jabłoński.
oraz: Syperek, Kotlarski, Kaczyński, Malesa, Konik, Dybiec, Szymański.

FOLC: Kisiel, Jędral T., Domański, Jamroz , Bartoszewicz, Pazio , Miśkiewicz, Kwiatkowski , Grygułło, Pałyska , Salamanidze, Gołąb, Nowosz, Zagozda, Miśkiewicz.
oraz: Kapuladze, Praszek, Wartałowicz, Betko, Szeląg, Kowalski, Cal.

Żółta kartka: Jakub Seklecki(za przewinienie techniczne)
Sedziowie: Mirosław Żórawski, Mirosław Janeczko, Mirosław Szczepański.

Sekcja rugby MKS Orkan Sochaczew obchodziła w ostatni weekend jubileusz 35 lecia. Do powagi tego wydarzenia dostroili się również rugbiści obu ekip rozgrywając pasjonujące spotkanie. Pierwsze 20 minut spotkania to huraganowy szturm miejscowych. Po widowiskowych akcjach i punktach Dawida Banaszka i Michała Polakowskiego Orkan niespodziewanie obejmuje prowadzenie 11:0. Goście nie mogli znaleźć recepty na dobrze dysponowanych Sochaczewian, postawili więc na swoją niezawodną broń – maula, był to bardzo dobry wybór bo po dwóch wzorowo zagranych akcjach zakończonych przyłożeniami objęli tuż przed przerwą jednopunktowe prowadzenie. W drugiej części meczu sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, najpierw dwa razy udanie kopał z karnych Dawid Banaszek co pozwoliło znów wyjść na prowadzenie gospodarzom. Od 70 minuty meczu zdecydowaną przewagę w grze uzyskują Akademicy i po raz trzeci w tym meczu „wjeżdżają” maulem na pole punktowe Orkana, udanie podwyższa Adam Pałyska. Na boisku obie ekipy toczą zacięty bój, więcej błędów popełniają jednak miejscowi i kiedy wydawało się, że faworyzowany Folc AZS AWF wygra to spotkanie Orkan postawił wszystko na jedną szalę grając bardzo ryzykownie ręką.
Po serii karnych gospodarze dotarli w okolice 22 metra od pola „szczęścia” rywali, wtedy na swoje barki odpowiedzialność wziął młody Dawid Banaszek i po odważnej indywidualnej akcji przedarł się w okolice pola punktowego, poprawka Mariusza Michalaka i
Blisko 2,5 tysięczna publiczność szalała z radości ciesząc się z wyrównania. Dawid Banaszek minimalnie chybił z podwyższenia i spotkanie zakończyło się zdaniem wielu obserwatorów sprawiedliwym remisem.

Z okazji 35 lecia rugby w niedziele 17 wrzesnia w Sochaczewie odbyło się wiele imprez