Remisowy bilans juniorów z Rosją w pazdziernikowych test-meczach

W pierwszym spotkaniu z Rosją kadr U18, juniorzy potwierdzają swój wysoki już poziom pokonując wyżej notowanych sąsiadów po ładnym meczu 11:10.
Drugi test-mecz
Polska U18 – Rosja U18 13:22(5:8)
W drugim test meczu pomimo jeszcze lepszej postawy polskiej drużyny przegrywamy 13:22. Początek meczu to przewaga gospodarzy ale sędzia dyktuje aż 7 karnych(sic???!!!), przeciw nam w pierwszych 10 minutach gry co wykorzystują Rosjanie obejmując prowadzenie 3:0. Przechodzimy do kontr ofensywy jednak żadna z dobrych akcji „naszych” nie daje wymiernego rezultatu w tym dwa nie celne karne. Rosjanie kontrują i po 10 minutowej serii gry w starym kontaktowym stylu – „pick & go” zdobywają przyłożenie. Znów atakujemy tym razem skuteczniej, po kontrze Michała Ojdowskiego piłka jak po sznurku trafia do Radka Rakowskiego, który efektownym rajdem przykłada w słupach ustalając wynik do przerwy 5:8….

Pod koniec pierwszej połowy sędzia karze dwóch naszych zawodników żółtymi kartonikami. Brak dwóch zawodników przez 10 minut miała bardzo duży wpływ na wynik do przerwy.
Po przerwie mocno naciskamy i szybko obejmujemy prowadzenie po serii karnych pod polem punktowym Rosjan sprytnie szybko rozpoczyna Michał Ojdowski zdobywając kolejne przyłożenie niestety nasz kopacz nie ma dnia i znów nie podwyższa.
Strata prowadzenie podziałała na gości jak przysłowiowy kubeł wody na głowę. Szybko zwarli szyki i mocno zaatakowali młynem. Na efekty nie czekaliśmy długo po akcji przygotowanej przez młyn punktuje efektownie „duży” center Rosjan, po udanym podwyższeniu jest 10:15.
Znów ofiarnie walczymy świetnymi akcjami popisują się Łukasz Czarniak Paweł Stępień i Radek Rakowski ale za każdym razem tuż przed polem punktowym ratuje z opresji naszych wschodnich sąsiadów ich obrońca.
W końcu punktujemy po dobrej akcji za 3 oczka – Miłosz Popławski. Powraca nadzieja na zwycięstwo jednak końcówka należy do Rosjan i to oni stawiają kropkę nad i ustalając wynik meczu na 13:22. Po udziale w mocno obsadzonym turnieju we Francji gdzie nasi juniorzy zajęli 2 miejsce i dobrzej grze w dwumeczu z Rosją można śmiało powiedzieć iż ta drużyna ma duży potencjał. Należy pamiętać że do drużyny dojda niebawem kontuzjowani Jacek Jóźwiak, Radek Bysewski (obaj grali w zeszłorocznych ME U18) oraz „Irlandczyk” Kacper Krużycki. Do drużyny zgłaszają akces ponadto dwaj „Francuzi” oraz „Anglik”.
Polska U18 – Rosja U18 11:10(0:3;3:3)
Pierwsze 20 minut gra toczy się w środkowej strefie boiska i żadna z drużyn nie osiąga przewagi, pod koniec I odsłony goście kopią celnie karnego obejmując prowadzenie 3:0. W drugiej tercji wiele zmian w polskim zespole, i pomimo, iż gramy nominalnie II składem osiągamy nieznaczną przewagę a Patryk Ćwieka celnie kopie karnego wyrównując stan meczu. W końcówce mamy jeszcze jedną szanse jednak nasz kopacz egzekwuje nie celnie. W trzeciej odsłonie wraca na boisko najsilniejszy skład, przewaga „Biało-czerwonych” rośnie z minuty na minutę. Kibice mogą oglądać ładne dla oka akcję ręką. Po przekopie Rosjan odważnie kontrujemy, po sekwencji kilku widowiskowych podań piłka dochodzi do Sebastiana Gruszczyńskiego ten popisuje się 50 metrowym rajdem, złapany przed polem punktowym podaje na czysto do Łukasza Czarniaka, który efektownym padem zdobywa przyłożenie. Ostania minuta to nieuwaga „naszych” co skwapliwie wykorzystują silni Rosjanie zdobywając kontaktowe przyłożenie. Końcówka znów należy do Polski i pierwszy test kończy się zwycięstwem.