Reprezentacja Armii Francuskiej-Polska 15:35(12:3)

Podopieczni Tomasz Putry bardzo korzystnie zaprezentowali się w pierwszym test-meczu w 2008 roku i do tego z wymagającym przeciwnikiem. W składzie nastąpiła mała rewolucja kadrowa, wystąpiło aż 5 zawodników grających na co dzień we Francji. Na uwagę zasługuje występ na pozycji „8” Stanisława Krzesińskiego na co dzień gracza I ligowego Albi oraz ofensywnych graczy młodego pokolenia Łukasza Żórawskiego i Dawida Popławskiego….

Reprezentacja armii francuskiej okazała się bardzo wymagającym, ale nie wystarczająco silnym przeciwnikiem dla naszej drużyny narodowej! Wygrana 35-15 (3:12) bardzo ucieszyła szkoleniowców, którzy byli też bardzo zadowoleni z gry naszej reprezentacji. Choć pierwsza część spotkania uwidoczniła brak ogrania naszych graczy, to wykazana ambicja i znacznie lepsza gra w drugiej części spotkania, kiedy wreszcie udalo się realizować przedmeczowe założenia pozwoliła na cenne zwycięstwo nad naprawdę silnym przeciwnikiem. W zespole rywali zagrali przecież zawodnicy występujący w klubach Pro D2 i Federal 1, którym bardzo zależało na pokonaniu rywala przed francuską generalicją i ponad 1000 widzów.
Punkty dla Polski: Dawid Banaszek 15 (3pd, 3K), Krzysztof Hotowski 10 (2P), Łukasz Żórawski 5 (P), Guillome Pszonak 5 (P).
Skład:
1.Królikowski (Witoszyński)
2.Lewandowski
3.Dądolewski (Bobryk)
4.Falk (Andrzejczuk)
5.Nowak
6.Mirosz
7.Raszpunda (Dudkowski)
8.Krzesinski
9.Szostek (Żórawski)
10.Banaszek
11.Michalak (Popławski)
12.Łukasiewicz (Nowosz)
13.Hotowski
14.Gargasson
15.Pszonak
Trener Tomasz Putra

www.pzrugby.pl