Site icon rugby.info.pl

Reprezentacja na audiencji u Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza

Polscy rugbiści, dzięki uprzejmości i zabiegom Przewodniczącego Komisji Sportu w Radzie Miasta, Tomasza Urynowicza , uczestniczyli we czwartek na audiencji u Metropolity Krakowskiego Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza . Arcybiskup pobłogosławił zawodników i życzył im zwycięstwa w starciu z Holandią.

W spotkaniu w Kurii uczestniczył również Jean-Claude Skrela , były trener reprezentacji Francji, z którą w 1999 roku pokonał w półfinale mundialu Nową Zelandię, a następnie wywalczył wicemistrzostwo świata. Spotkanie z Metropolitą Krakowskim prowadził Tomasz Urynowicz.

Trener Tomasz Putra na początek zaznaczył, jak wielkim zaszczytem dla Biało-Czerwonych jest spotkanie z Kardynałem w sali, z której do młodzieży przemawiał papież Jan Paweł II. – Duch religijny jest w sporcie bardzo ważny, ponieważ bez niego nie ma ducha walki na boisku – podkreślił selekcjoner.

Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz wymienił kilka zdań po francusku z Jean-Claudem Skrelą, a następnie zwrócił się do kadrowiczów: – Bardzo się cieszę z naszego spotkania, bo po raz pierwszy mam okazję poznać reprezentację rugbistów. Ojciec Jan Paweł II zawsze z chęcią przyjmował u siebie drużyny sportowe, zwłaszcza przed meczami w Rzymie. Wtedy jednak wolał spotykać się z nimi już po rywalizacji, by nikt nie mógł powiedzieć, że źle ich pobłogosławił – żartował najbliższy przyjaciel papieża Polaka.

Metropolita krakowski przybliżył polskim rugbistom znaczenie miejsca, w którym się znajdują, opowiadał o rozmowach Jana Pawła II z rodakami zgromadzonymi pod oknem Kurii. Na koniec Arcybiskup przekazał każdemu zawodnikowi medalion z Ojcem Świętym, wyrażając nadzieję, że wygrają sobotnią konfrontację z Holandią.

Więcej szczegółowych informacji na stronie www.meczrugby.pl

Foto – Tomasz Plenkowski

materiały prasowe

Exit mobile version