Site icon rugby.info.pl

Reprezentacja polskiej ligi zagra w Gruzji

Dzisiaj wczesnym rankiem wylądowali w Tbilissi nasi seniorzy. W planie ich pobytu jest popołudniowy trening w dniu dzisiejszym, przedpołudniowy jutro i mecz w piątek, 6 listopada. Na szczęście pogoda w stolicy Gruzji jest wymarzona do gry (słonecznie i ok. 15 stopni), a gospodarze zadbali o dobry hotel i sportowe wyżywienie.

Ze względu na udział w konferencji trenerów kadr narodowych w Marcoussis (5-8 listopada) na meczu nie będzie mógł być obecny pierwszy szkoleniowiec naszej kadry Tomasz Putra, ale pod wodzą trenera reprezentacji seniorów 7 i kadry U20 Krzysztofa Folca oraz trenerów czołowych drużyn ligowych: Mirosława Żórawskiego (Budowlani Łódź) i Macieja Stachury (Arka Gdynia).
3 listopada do stolicy Gruzji wyleci 26 zawodników grających wyłącznie w polskich klubach, którzy postarają się udowodnić, że nie boimy się konfrontacji nawet z uczestnikami ostatniego Pucharu Świata we Francji.
Ostatecznie do Gruzji odleciało 24 zawodników:
formacja młyna:
1.Gołąb Tomasz
2.Skindel Marek
3.Wilczuk Marcin
4.Królikowski Michał
5.Kisiel Michał
6.Janiec Grzegorz
7.Fortuna Dominik
8.Doroszkiewicz Łukasz
9.Jędral Tomasz
10.Ławski Kacper
11.Gabunia Merab
12.Kwiatkowski Rafał
13.Jeliński Sławomir

formacja ataku:
15.Pabjańczyk Maciej
16.Jeznach Przemysław
17. Milczak Andrzej
18.Nowosz Łukasz
19.Żórawski Łukasz
20.Psuj Piotr
21.Kvernadze Sergo
22.Kaniowski Dariusz
23.Narwojsz Patryk
24.Bukhailo Jurij

W ostatniej chwili z wyjazdu zrezygnował Tomasz Stępień, a na ostatnim treningu w Warszawie kontuzji barku doznał Kazimierz Raszpunda. Starcie z jedną najlepszych drużyn europejskich powinno być dla nich szansą na zaprezentowanie umiejętności zdobytych w lidze polskiej i reprezentacji (większość graczy ma za sobą występy w drużynie narodowej), a także niezwykle cenne doświadczenia zarówno dla zawodników, jak i sztabu trenerskiego.

Opiekę medyczną nad zawodnikami sprawował będzie fizjoterapeuta gdańskiej Lechii Tomasz Zwoliński. Zawodnicy spotykają się w warszawskim hotelu „Partner” (ul. Marywilska 16) w niedzielę, 2 listopada o godz. 18.00.

Exit mobile version