Roma 7 kolejny sprawdzian kadry

Już w najbliższy weekend młoda, reprezentacyjna, męska 7 stanie przed wyjątkową szansą zmierzenia się z drużynami z krajów, które dominują w światowym rugby.
Okazją ku temu będzie występ w Roma Sevens – turnieju gromadzącym na starcie drużyny z RPA, Francji, Argentyny, Wysp Pacyfiku i oczywiście Włoch.
Szansę zagrania w tak świetnie obsadzonym turnieju zapewniły nam bardzo dobre występy w Nancy i turniejach Mistrzostw Europy seniorów i juniorów.

Do Włoch wyjeżdżają:
Piotr Wawrzynczak, Miłosz Popławski, Dawid Plichta, Marcin Krześniak – Orkan Sochaczew;
Piotr Wiśniewski, Michał Węzka, Patryk Ćwieka – Budowlani Lublin;
Paweł Kotasa, Maciej Wilczyński – Budowlani SA Łódź;
Łukasz Szablewski, Marek Przychocki – Ogniwo Sopot;
Damian Zając – Juvenia Kraków.

Zbiórka zawodników zaplanowana jest w środę, 12 czerwca o godz. 18.00 na boisku warszawskiej AWF.

Konfrontację naszej młodej kadry z przedstawicielami rugbowej elity będzie można śledzić podczas transmisji live na antenie RAI Sport w piątek w godzinach 22.00-23.00 i sobotę pomiędzy 20.00 a 24.00 (finał turnieju przewidywany jest na 23.15).

W Rzymie oczekiwane są występy: South Africa 7 (drużyna przygotowująca się do startu w 7′s RWC w Moskwie pod okiem słynnego trenera Paula Treu), France 7, Samurai Barracudas (międzynarodowy), Italian Selection 7, 7 Sirs (międzynarodowy), Clandestinos (Argentyna), Froggies RFC (Francja), Polska, Fiamme Oro (Włochy), Pacific Isles (głównie Fidżi), Geneva Barbarians (Szwajcaria), Unione Rugby Capitolina (Włochy), Rappresentativa Naz. le Vigili del Fuoco (Włochy), Roma Sevens Invitation (obrońca tytułu, zespół oparty o zawodników All Blacks 7), 3/4 di Grande Milano (Włochy).

www.pzrugby.pl