Site icon rugby.info.pl

Rozwiane złudzenia…

WMPD Olsztyn – Rugby Team Pogoń Siedlce 12:48 (7:31)

W ostatnią niedzielę Pogoń wygrywając 48:12 w Olsztynie wyeliminowała gospodarzy z walki o ekstraklasę, trzy przyłożenia w ciągu pierwszych jedenastu minut ostudziły zapały WMPD, które zestawiając najsilniejszy skład chciało wygrać mecz „ostatniej szansy”.

Mecz WMPD – Pogoń minuta po minucie:
2′ po karnym piłka przeniesiona w aut na pole 22 metrów, maul autowy wepchnięty na pole punktowe, na 0:5 przykłada Kamil Bobryk.
8′; Marek Fedorowicz blokuje wykop gospodarzy z 22 metrów, zbiera piłkę i wbiega na pole punktowe, po podwyższeniu Adriana Miałkowskiego jest 0:12.
11′ Adrian Miałkowski szybko rozgrywa karnego na zamkniętą, na pole przebija się Bogusław Markowski, pada zaszarżowany pół metra przed linią, ale wstaje i przykłada, Pogoń wygrywa 0:17.
26′ WMPD wrzuca do autu przed polem Pogoni, akcja tuż za formacją przynosi przyłożenie Mariusza Dominika, a podwyższając Grzegorz Budka zmniejsza przewagę na 7:17.
29′ wrzut do autu 5 metrów przed polem punktowym WMPD, po kontynuacji młynem na pole wbiega Kamil Bobryk, a Adrian Miałkowski podwyższa na 7:24.
35′ przegrupowanie po aucie, tuż przy formacji na pole przebija się Marek Mirosz, podwyższając Adrian Miałkowski ustala wynik pierwszej połowy na 7:31.
42′ kontra WMPD po upuszczeniu piłki przez gości, piłka kopnięta po ziemi wtacza się na pole punktowe, pierwszy dotyka jej Sławomir Silwanowicz zmniejszają przewagę na 12:31.
49′; po młynie dyktowanym piłka szeroko zagrana na atak, po skrzydle na pole wbiega i kładzie na 12:36 Robert Kuźmiński.
59′ kontra unikającego szarży Kamila Bobryka z 22 metrów Pogoni przez całe boisko, podanie na czysto dostaje Marcin Domański, wbiega na słupy i przykłada, na 12:43 podwyższa Adrian Miałkowski.
66′ młyn WMPD zostaje wepchnięty na pole punktowe, przykładając Marek Mirosz ustala wynik spotkania na 12:48.
80′ Mirosław Janeczko odgwizduje koniec meczu.

Punkty:

WMPD
Mariusz Dominik 5,
Sławomir Silwanowicz 5,
Grzegorz Buczek 2;

Pogoń
Kamil Bobryk 10,
Marek Mirosz 10,
Adrian Miałkowski 8,
Marek Fedorowicz 5,
Bogusław Markowski 5,
Robert Kuźmiński 5,
Marcin Domański 5.

Składy:

WMPD:
Buczek Grzegorz – Silwanowicz Sławomir, Martyniuk Paweł, Głowacki Michał (50 Skindel Michał), Drzewiecki Radosław (Fijałkowski Marcin) – Jabłonowski Sławomir – Kryszk Przemysław – Flisiak Wojciech, Pawłowski Marcin, Dominik Mariusz, Czyż Adam, Silwanowicz Tomasz, Karłowicz Daniel, Bałacenko Piotr (2 Kawecki Grzegorz), Nowiński Adam.
Trener: Leszek Bors.

Pogoń:
Miałkowski Gerard (60 Szczepaniak Daniel) – Czaplicki Jakub (67 Kargol Norbert), Pliszka Grzegorz, Kuźmiński Robert, Domański Marcin (60 Żelazowski Paweł) – Miałkowski Adrian – Stelęgowski Hubert (41 Hardej Damian) – Mirosz Marek, Fedorowicz Marek, Biaduń Paweł (54 Narojek Paweł), Markowski Bogusław, Antoszczuk Tomasz, Węgrzynowicz Leszek, Bobryk Kamil, Kozłowski Tomasz (60 Plichta Wojciech).
Trener: Adrian Miałkowski.

Żółta kartka: Tomasz Silwanowicz (WMPD).
Sędzia: Mirosław Janeczko (Lublin).

Exit mobile version