RSS w rugby.info.pl

Dziś nasz wortal wzbogacił się o kolejną usługę: RSS.

Co to jest RSS?
RSS (z ang. Really Simple Syndication, bardzo prosta syndykacja) to prosta metoda oparta o format XML, dzięki której możesz na bieżąco sprawdzać, czy na twojej ulubionej stronie internetowej pojawił się jakiś nowy artykuł, czy wiadomość. Nie musisz wchodzić na stronę, RSS automatycznie powiadomi Cię zawsze wtedy, gdy znajdzie się na niej jakaś nowość.

Jak korzystać z RSS?
Aby skorzystać z usługi RSS musisz zainstalować na swoim komputerze odpowiedni program (tzw. News Reader). W sieci dostępnych jest bardzo wiele podobnych programów, w przeważającej większości są one darmowe. Pamiętaj jednak by sprawdzić dla jakiego systemu operacyjnego przystosowany jest dany program i zainstaluj ten, który będzie odpowiedni.

Po zainstalowaniu program będzie z wybranej przez ciebie strony internetowej oferującej usługę RSS pobierał informacje o aktualizacji na stronach. Zasada jest taka, ze program pobiera informacje o tytule i zajawce nowego artykułu, pełna treść dostępna jest po kliknięciu w tytuł, który przenosi nas na odpowiednią stronę internetową.

Przykładowe aplikacje odczytujące wątki RSS:
SharpReader www.sharpreader.net
FeedReader www.feedreader.com
RssReader www.rssreader.com
Thunderbird www.mozilla.org/products/thunderbird
Thunderbird PL www.thunderbird.pl