Rugbiści powitali Nowy Rok na boisku!

Pomysł rozegrania meczu rugby w Nowy Rok pojawił się na spotkaniu wigilijnym, choć nie wszyscy wierzyli, że dojdzie on do skutku efekt przeszedł oczekiwania. Na Wojskowej 5 stawiło się blisko 40 zawodników i sympatyków rugby niekoniecznie z zamiarem uczestniczenia w spotkaniu. Większość zdecydowała się zagrać i na boisko wybiegły dwie pełne drużyny o zbliżonym potencjale nazywane od koloru koszulek Pogoń Niebieska i Pogoń Biała.

Gra była wyrównana, obu zespołom trudno było sforsować obronę przeciwnika i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Pierwsze punkty zdobył dla Niebieskich Łukasz Niewiadomski o godzinie 13:37, było to pierwsze przyłożenie w Polsce w 2010 roku. Tuż przed końcem meczu na 5:5 wyrównał Sebastian Smoliński i takim sprawiedliwym wynikiem zakończyło się spotkanie. Gra była przyjemna, świeży śnieg doskonale amortyzował upadki, obyło się więc bez kontuzji. Niestety śnieg, a właściwie jego gruba warstwa nie pozwoliła na wstawienie bramek, one same zostały odnalezione, ale nie można było zlokalizować tuleji. Rozpoczęła się w ten sposób nowa tradycja siedleckich rugbistów, za rok wszyscy obiecali stawić się na boisku, a chętnych do gry będzie z pewnością więcej. Kto wybrał w ten dzień odsypianie sylwestrowej zabawy niech żałuje…

01.01.2010 Siedlce godz. 13:20
Pogoń Niebiescy – Pogoń Biali 5:5 (0:0)
Punkty: Niebiescy- Łukasz Niewiadomski 5 (T); Biali- Sebastian Smoliński 5 (T).
Pogoń Niebiescy- Wojciech Plichta, Adrian Chróściel, Michał Szczech, Jacek Wierzbicki, Maksymilian Gronek, Lesław Kodzis, Marcin Grochowski, Łukasz Niewiadomski – Zbigniew Wyrębiak – Jan Czyż – Grzegorz Muszyński, Łukasz Powałka, Emil Purzycki, Robert Lotek – Marek Kisieliński.
Pogoń Biali: Paweł Kuligowski, Maciej Czaplicki, Paweł Narojek, Andrzej Teodorczuk, Sebastian Smoliński, Michał Wierzejski, Michał Mirosz, Maciej Panasiuk – Jakub Czaplicki – Paweł Plichta – Paweł Rzewuski, Grzegorz Pliszka, Kamil Niedźwiedź, Norbert Kargol – Bartek Nasiłowski.
Sędzia: Marek Fedorowicz