Rugbowa Lokomotywa

W ostatni wtorek dzięki zaangażowaniu portalu www.RugbyPolska.pl i R.C. Arka Gdynia zawodniczki Arka Gdynia Girls i Reprezentacji Polski: Agnieszka Walczyk i Magdalena Burchardt gościły w przedszkolu LOKOMOTYWA w Sopocie.

Zajęcia na sopockiej plaży poprzedziła krótka prezentacja odnośnie historii powstania dyscypliny, elementów stroju do rugby i podstawowych zasad gry.
Dzieci z grup o wdzięcznych nazwach „ Pszczółki ” – 4-latki , „ Motyle ” – 5-latki i „ Niedźwiedzie ” – 6–latki wraz z opiekunkami dzielnie wysłuchały uwag zawodniczek, sprawdziły wytrzymałość odzieży do rugby J, aby w końcu uczestniczyć w plażowej sesji treningowej.

Uciechy i zabawy przy pięknej wiosennej pogodzie było co niemiara o czym świadczą załączone zdjęcia.

Z opowiadań Pań Przedszkolanek wynika, iż poobiednia drzemka nigdy nie była tak spokojna i cicha jak po treningu rugby J. Dzieci na pamiątkę zostały obdarowane żółto – niebieskimi piłkami do mini-rugby ufundowanymi przez R.C. Arka Gdynia.

Recenzja od Dyrektor Przedszkola Pani Edyty Gronowskiej
„ Przedszkole Niepubliczne Lokomotywa i Szkoła Podstawowa Lokomotywa w Sopocie za cel swojej pracy stawiają sobie integralny rozwój człowieka. Bardzo ważny jest dla nas rozwój fizyczny dzieci i kształtowanie postaw promujących zdrowy styl życia. Każdego dnia dzieci ćwiczą na sali gimnastycznej, bawią się na świeżym powietrzu, często chodzą na plażę, a starszaki na basen.
Uprawianie sportu to nie tylko troska o zdrowie i dobrą kondycję, ale również miejsce do kształtowania swojego charakteru, konfrontowania się ze swoimi słabościami, nabywania wytrwałości, uczenia się współpracy i strategicznego myślenia, cieszenia się z sukcesów i praktykowania szlachetnej rywalizacji.
Niewiele jest dyscyplin sportowych, które tak jak RUGBY łączą w sobie wszystkie wymienione elementy. Dalego jesteśmy wdzięczni Agnieszce, Magdzie, Jarkowi i Michałowi za podzielenie się z nami swoją pasją do RUGBY i mamy nadzieję, ze niedługo uda się stworzyć lokomotywową drużynę rugby .”

Pozdrawiam Jarek Bator