Rugby Europe Trophy Polska – Ukraina

Już w najbliższą sobotę, 24 września, odbędzie się na stadionie Arena Lublin mecz rugby pomiędzy reprezentacjami Polski i Ukrainy.

Będzie to pierwszy mecz polskiej narodowej 15 rugby pod wodzą Blikkiesa Groenewalda. Wśród zawodników, którzy o godzinie 19,30 będą mieli możliwość zmierzyć się z drużyną Ukrainy znaleźli się m.in.:

1. Marcin Wilczuk
2. Kamil Bobryk
3. Radosław Bysewski
4. Piotr Karpiński II
5. Paweł Poniatowski
6. Mateusz Bartoszek
7. Aleksander Nowicki
8. Michał Mirosz
9. Dawid Plichta
10. Wojciech Piotrowicz
11. Radosław Rakowski
12. Patryk Reksulak
13. Kevin Bracik
14. Szymon Sirocki
15. Mateusz Lament

16. Łukasz Kujawa
17. Adrian Chróściel
18. Stanisław Powała-Niedźwiecki
19. Piotr Zeszutek
20. Rafał Janeczko
21. Daniel Gdula
22. Tomasz Gasik
23. Sebastian Kacprzak

Jak powiedział w wypowiedzi dla portalu rugger.info trener drużyny ukraińskiej Walerij Kochánov, nie sposób nie zauważyć zamian, jakie w ostatnim czasie dokonały się w polskim rugby, w związku z dołączeniem specjalistów z zagranicy. Podkreśla również, że nie mógł skompletować optymalnego składu, a fakt, że dwa ostanie mecze pomiędzy naszymi drużynami zakończyły się zwycięstwem Ukrainy, stanowi również optymistyczną prognozę na to spotkanie.

Z kolej ukraiński gracz Ogniwa Sopot Dmitriy Makretsov dostrzega duży ładunek emocjonalny, jaki został umiejscowiony w promocji nadchodzącego meczu, w kampanii internetowej w Polsce. Podkreśla dobre nastroje w ukraińskiej drużynie, oraz to, że rezultat końcowy wskaże, jak naprawdę będzie wyglądał układ w tabeli.

Transmisja spotkania Polska – Ukraina: Polsat Sport News, godz. 19.30

Muszak