Rugby – jakie wydarzenia znajdziemy w ofercie legalnych bukmacherów?

Legalni bukmacherzy doskonale zdają sobie sprawę, że mają wśród klientów naprawdę dużą grupę fanów rugby, którzy regularnie obstawiają wyniki swoich ulubionych drużyn. Z tego powodu w ich ofercie znaleźć można liczne zakłady na różne wydarzenia związane z tą grą zespołową.

W ostatnich latach rugby rozwinęło się jako sport masowy. Choć popularnością nie dorówna pewnie piłce nożnej czy koszykówce, to jednak coraz więcej osób ogląda mecze na żywo na stadionach oraz przed telewizorami. W Polsce bez problemu obejrzeć można transmisje z rodzimych meczów ligowych, a także spotkań Pucharu Świata. – Po blisko wieku na igrzyska olimpijskie wróciło w 2016 roku rugby 7-osobowe. Puchar Świata „piętnastek” trwał 6 tygodni, a po takim meczu ciężko wstać z łóżka. W „siódemkach” cały turniej można rozegrać w dwa dni. Jest bardzo dużo biegania. W reprezentacji USA grają byli sprinterzy. Mistrzem olimpijskim w Rio de Janeiro zostało Fidżi. To był dla tej wyspy pierwszy w historii medal olimpijski i od razu złoty – powiedział w rozmowie z portalem sport.tvp.pl Karol Czyż, trener rugby.

Rosnącą popularność rugby – i to we wszystkich odmianach – widać również w zakładach bukmacherskich. U legalnych bukmacherów w Polsce można znaleźć naprawdę spory wybór zakładów na ten sport.

Zakłady na rugby – co można typować?

W firmie bukmacherskiej STS znaleźć można sporo zakładów na mecze rugby w odmianie union. Są to m.in. spotkania w ramach ITM Cup. Kibice mogli typować np. wyniki starć Tasman – Northland (typ 1 – kurs 1,01, x – kurs 46,00, typ 2 – kurs 10,7) oraz Waikato – North Harbour (typ 1 – kurs 1,30, x – kurs 22,00, typ 2 – kurs 3,37).

Legalny bukmacher Betclic ma w ofercie zakłady na rugby „piętnastkę”, m.in. w ramach European Rugby Champions Cup. I tak w spotkaniu Leinster – Saracens faworytem bukmachera byli gospodarze. Kurs na ich zwycięstwo wynosił 1,25, na remis – 25,00, a na wygraną gości – 4,50. Dla tych którzy prawidłowo wytypowali zwycięstwo „Facetów w czerni” był to zatem dokonały wynik. W spotkaniu Clermont-Auvergne – Racing Metro więcej szans na wygraną także dawano gospodarzom i także tu można było więcej zyskać stawiając na wygraną gości. Za postawioną na to złotówkę można było otrzymać 2,75 zł. Przygotowane są już oczywiście zakłady na mecze półfinałowe, a i zapewne oferta na finał dostępna będzie wkrótce po ich rozegraniu.

Firma bukmacherska Betclic udostępniła graczom również zakład długoterminowy, w którym typować można z kolei zwycięzcę całego European Rugby Challenge Cup. Faworytem analityków jest aktualnie zespół Bristol Bears (kurs 2,20) przed RC Toulonnais (2,50) oraz Union Bordeaux Bègles (5,50). Za najmniej prawdopodobne uznaje się wygranie pucharu przez Leicester Tigers (kurs aż 11). Oczywiście w ofercie operatora są również zakłady przedmeczowe na spotkania w ramach rozgrywek Challenge Cup.

Duży wybór zakładów na rugby znaleźć można także w ofercie bukmachera internetowego Betfan – są tam typy m.in. na mecze Super Rugby AU, European Cup oraz European Challenge Cup (zobacz, czy są też zakłady na Ligę Aotearoa). Należy przy tym pamiętać, aby decydując się na obstawienie kuponu u wybranego buka, sprawdzić, czy na pewno jest on legalny (a więc czy posiada licencję wydawaną przez ministerstwo finansów). W przypadku Betfan oczywiście nie będzie z tym problemu – posiada on zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018 wydane przez ministra finansów, co oznacza, że jest legalnym bukmacherem, a typowanie u niego wyników jest dla graczy bezpieczne, m.in. pod kątem gwarancji wypłaty ewentualnych wygranych.

Hazard związany jest z ryzykiem. Zauważyłeś objawy uzależnienia, skontaktuj się ze specjalistą leczenia uzależnień. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karalny.

Autor Klaudiusz Dąbrowski/ betfan.pl