Rugby na Politechnice Warszawskiej

Blisko od trzech miesięcy na Politechnice Warszawskiej działa nowa sekcja – rugby…..

Wśród inspiratorów i pomysłodawców znaleźli się młodzi ludzie wywodzący się ze środowiska akademickiego mający już doświadczenie w tej dyscyplinie sportu, powiązanych wcześniej z klubami takimi jak Pogoń Siedlce, Legion Legionowo, Orkan Sochaczew i Skra Warszawa. Sekcja cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem studentów. Na dzień dzisiejszy liczy 25 członków, oprócz tego, co trening pojawiają się nowe twarze. Trenerem sekcji został Andrzej Kopyt, były trener kadry „7” i warszawskiej Skry. Patronat nad sekcją i rolę honorowego członka sekcji objął dr inż. Roman Świtkiewicz, który oprócz tego, że jest wykładowcą na jednym z wydziałów politechniki jest także byłym reprezentantem Polski w rugby.
Celem sekcji jest oprócz propagowania rugby wśród środowisk akademickich rugby jest także start w Akademickich Mistrzostwach Polski i lidze 7 a potem, w miarę rozwoju sekcji start w rozgrywkach ligowych.
Sekcja mimo kłopotów finansowych i organizacyjnych działa bardzo sprawnie. Posiada własną stronę internetową, forum, umieszcza również w sieci akademickiej mecze rugby.
Wszystko to jest jednak uwarunkowane kwestią środków finansowych. Mimo problemów sekcja z optymizmem patrzy w przyszłość i czeka na wiosnę by pojawić się na rugbowych boiskach.
Szczególne podziękowania studenci kierują do PZR, trenera Andrzeja Kopyta oraz Tomasza Borowskiego i Sylwestra Kolińskiego za okazaną pomoc.
Studenci P.W.
www.azs.pw.edu.pl/rugby
politechnika_rugby@o2.pl

W ubiegła sobotę 16 kwietnia 2005r odbył się na boisku Skry pierwszy sparing sekcji z udziałem RK Radość i RK Nowy Dwór Mazowiecki. Miał on charakter mini-turnieju rozgrywanego przeciwnikiem systemie 2×10 minut każdy przeciwnikiem każdym. Pierwszym przeciwnikiem AZS była Radość, która uległa sekcji 17:5. Zaraz po tym kolejnym przeciwnikiem Akademików był Nowy Dwór, który okazał się lepszy i zakończył mecz wynikiem 7:19. Mecze mimo nienajlepszej pogody odbyły się w miłym towarzystwie.
Składy drużyn biorących udział w turnieju:
AZS Politechnika Warszawska: Bartosz Michalak, Jarosław Borkowski, Łukasz Gunzel (c), Łukasz Benit, Jacek Noszczak, Piotr Apel, Adam Witkowski, Karol Podgórny, Przemysław Nowakowski, Adrian Wargocki i Jarosław Bukowski.

RK Radość : Piotr Aleksandrowicz, Eugeniusz Bójlis, Wawrzyniec Fedorowicz, Aleksander Kacz, Robert Ongirski, Jakub Rożek, Ryszard Sierakowski, Jarosław Trzpil.

RK Nowy Dwór Mazowiecki: Pączek Maciej, Pączek Bartek , Bagiński Jacek
Olszewski Norbert, Nadolny Piotrek, Teterycz Paweł
Domińczak Maciej, Kopczewski Krzysztof, Bagiński Łukasz,
Kaczmarczyk Wojciech, Kwiatkowski, Chmielewski Mariusz.