Rugby Team Pogoń Siedlce – Juvenia Kraków 27 – 18 (10 – 3)

Innego rozstrzygnięcia nie wyobrażał sobie nikt z 500 kibiców, którzy przyszli na mecz Pogoni z Juvenią, siedlecki zespół wygrał we wspaniałym stylu ostatni mecz sezonu i z kompletem punktów awansował do I ligi……

Mecz Pogoń – Juvenia minuta po minucie:
11′ po maulu na linii 22 metrów urywa się Marek Mirosz biegnie na pole punktowe i przykłada, Maciej Dzierzanowski podwyższa na 7:0.
18′ za spóźnioną szarżę na 10 minut boisko opuszcza Marek Mirosz, karny wykorzystany przez Mateusza Gruna daje Juveni 3 punkty.
22′ tym razem za chwyt za szyję boisko opuszcza Rafał Budka, Maciej Dzierżanowski wykorzystuje karnego ustalając na 10:3 wynik pierwszej połowy.
42′ maul autowy wepchnięty na pole punktowe Juvenii, punkty kładzie Kamil Bobryk, a na 17:3 podwyższa Maciej Dzierzanowski.
53′ za opóźnianie gry żółtą kartkę dostaje Tomasz Kozłowski.
59′ po akcji reprezentanta Czech Jaroslawa Tomcika na pole wbiega i na 17:8 kładzie Ryszard Brzegowy.
63′ Jaroslaw Tomcik kopie dropa, który wpada do bramki po odbiciu się od poprzeczki, dystans zmniejsza się na 17:11.
64′ ponownie Jaroslaw Tomcik w centrum uwagi, przy martwej piłce wykonuje szarżę z wyniesieniem i dostaje żółtą kartkę.
72′ kolejny maul autowy zostaje wepchnięty na pole Juvenii, tym razem punkty przykłada Paweł Biaduń, Pogoń odskakuje na 22:11.
79′ solowe wykończenie zespołowej akcji ataku, Marcin Domański wbiega na pole punktowe przesądzając o awansie do I ligi, 27:11 i minuta do końca meczu.
88′ mecz się nie kończy, ze względu na interwencje lekarza czas gry został przedłużony, Juvenia ambitnie gra do końca i Grzegorz Zawojski przykłada po przegrupowaniu przed polem Pogoni, Jaroslaw Tomcik celnie kopie podwyższenie na 27:18.
90′ sędzia Piotr Choduń odgwizduje koniec przedłużonego o dziesięć minut meczu.

Rugby Team Pogoń Siedlce – Juvenia Kraków 27:18 (10:3).
Punkty: Pogoń- Maciej Dzierżanowski 7 (2C, PG), Marek Mirosz 5 (T), Kamil Bobryk 5 (T), Paweł Biaduń 5 (T), Marcin Domański 5 (T)

Juvenia- Ryszard Brzegowy 5 (T), Jaroslaw Tomcik 5 (DG, C), Grzegorz Zawojski 5 (T), Mateusz Grun 3 (PG).

Pogoń: Miałkowski Gerard – Czaplicki Jakub, Pliszka Grzegorz, Domański Marcin, Romanowski Wojciech – Dzierżanowski Maciej – Miałkowski Adrian – Mirosz Marek, Fedorowicz Marek, Niedźwiedź Kamil (66 Biaduń Paweł), Markowski Bogusław, Antoszczuk Tomasz, Kozłowski Tomasz, Bobryk Kamil, Węgrzynowicz Leszek.
Trener: Adrian Miałkowski.

Juvenia: Tomcik Jaroslaw – Grun Mateusz (51 Cyganik Kajetan), Brzegowy Ryszard, Smoleń Dariusz, Liguziński Piotr (41 Bielawski Jacek) – Sokołowski Marcin – Wojciechowski Paweł (75 Zawojski Grzegorz) – Budka Rafał, Ingarden Mateusz, Nowak Tomasz, Świadek Tomasz, Mączka Maciej (49 Bielawski Maciej), Sas Piotr (45 Sztuka Piotr), Kiraga Grzegorz (69 Szcześniak Grzegorz), Gajda Grzegorz (75 Wołodźko Dominik).

Sędzia: Piotr Choduń (Lublin).
Obserwator PZR: Maciej Powała-Niedźwiecki.
Żółte kartki: Marek Mirosz 17′, Tomasz Kozłowski 53′ (Pogoń), Rafał Budka 22′, Jaroslaw Tomcik 64′ (Juvenia).
Widzowie: 500.

Objaśnienia : (T) – przyłożenie, (C)- podwyższenie, (PG) – rzut karny, (DG) – drop gol