Site icon rugby.info.pl

Rugby – Wielkanocna gra

Miejski Klub Rugby zorganizował w drugi dzień Wielkanocny tradycyjny mecz podkreślający związek tych świąt z grą w rugby.
Wielkanoc i rugby łączy jajko, nie może go zabraknąć w tradycyjnej święconce, bez jajowatej piłki nie odbędzie się też żaden mecz.

Mecze ligi rugby od lat tradycyjnie były rozgrywane w Wielką Sobotę, jednak w tym roku termin ten został zarezerwowany dla reprezentacji Polski, która zmierzyła się w Brukseli z Belgią ulegając 13:20. Podtrzymując tradycję w Siedlcach został zorganizowany mecz w rugby siedmioosobowe, które weszło do programu Igrzysk Olimpijskich.

Zagrali zawodnicy WFS Siedlce Veterans i Pogoni Siedlce w składach mieszanych nazwanych od koloru koszulek, spartańskie warunki i brak szatni nie były przeszkodą. Do przerwy spotkanie było wyrównane, ale po zmianie stron przewagę uzyskała drużyna Żółto-Czarnych, a decydujące o wyniku przyłożenia zdobył w końcówce Jan Czyż.

Siedlce 09.04.2012, Towarzyski
Żółto-Czarni – Zieloni 35:25 (15:15).
Punkty:
Żółto-Czarni: Jan Czyż 15, Łukasz Bacik 10, Michał Wierzejski 5, Mariusz Siwiec 5;
Zieloni: Kamil Bienacki 15, Zbigniew Koper 5, Paweł Kuligowski 5.

Składy:
Żółto-Czarni: Jacek Wierzbicki, Jan Czyż, Andrzej Olichwiruk, Paweł Rzewuski, Łukasz Bacik, Mariusz Siwiec, Michał Wierzejski, Mariusz Krzyszczak;
Zieloni: Paweł Kuligowski, Dariusz Semeniuk, Kamil Biernacki, Grzegorz Pliszka, Zbigniew Koper, Piotr Wedziuk, Ireneusz Gręziak, Marcin Domański .
Sędzia: Marek Fedorowicz.

Jacek Wierzbicki

Exit mobile version