Site icon rugby.info.pl

Rusza 2 liga

Już w najbliższy weekend startują rozgrywki 2 ligi. W tym roku po reformie przeprowadzonej przez Polski Związek Rugby rozgrywki po raz pierwszy będą prowadzone na stopniu centralnym, a zagra w nich 6 drużyn.

Reforma, o której śmiało można powiedzieć że jest rewolucją, to z punktu widzenia naszego klubu ogromny krok naprzód. Rozgrywki ogólnopolskie gwarantują zarówno wyższy poziom sportowy jak i organizacyjny. W stawce drużyn, oprócz częstochowian znalazły się drużyny z Zielonej Góry, Poznania, Bydgoszczy, Świecia i Warszawy. Jak wyglądają szanse naszej drużyny w tym towarzystwie? Zawodnicy RCC mierzyli się w ostatnich miesiącach z AZS UZ Zielona Góra (dwa zwycięstwa), Posnianią II Poznań (porażka 7:41 w finale II ligi w sezonie 2010/11) i Frogs Warszawa (porażka 14:21 w sparingu). Mocna wydaje się być drużyna Alfy Bydgoszcz z dużym doświadczeniem z rozgrywek siedmioosobowych. Największą niewiadomomą pozostaje natomiast drużyna Wda Świecie.

Pierwsza kolejka rozgrywek odbywa się już w najbliższy weekend, jednak wyjazdowy mecz naszej drużyny został przełożony na 6 listopada ze względu na kolizję z zaplanowanym wcześniej turniejem PLR 7 w Zielonej Górze. W związku z tym pierwszy mecz w 2 lidze nasi zawodnicy zagrają na własnym boisku 25 września w niedzielę, a ich przeciwnikiem będzie drużyna Frogs Warszawa. Ze względu na trwający remont obiektu przy ul. Kopalnianej naszych zawodników w rundzie jesiennej będzie można oglądać na głównej płycie Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” przy ul. Limanowskiego 83. – Pierwszy mecz na stadionie przy ul. Limanowskiego zapowiada się bardzo ciekawie. My mamy na ten mecz mamy tylko jeden cel – zwycięstwo. Chcemy mocnym akcentem rozpocząć rozgrywki i już teraz trenujemy tylko z myślą o tym meczu – deklaruje trener Mateusz Nowak.

Terminarz rundy jesiennej:
10-11.09. AZS UZ RC Zielona Góra – RC Częstochowa (przełożony na 6.11)
25.09. RC Częstochowa – Frogs & Co Warszawa (Miejski Stadion Piłkarski „Raków”, godz. 13:00)
08-09.10. Alfa Transand Bydgoszcz – RC Częstochowa
15-16.10. RC Częstochowa – Posnania II Poznań
29-30.10. RC Częstochowa – RK Wda Świecie

NM, Biuro Prasowe RCC

NM, Biuro Prasowe RCC

Exit mobile version