Rusza Ekstraliga – zaproszenie na I kolejkę spotkań

Pomimo wielu problemów organizacyjnych i finansowych w poszczególnych klubach Ekstraliga startuje we wcześniej zaplanowanym wymiarze.

Już jutro pierwsza, co prawda niepełna seria pojedynków Ekstraligi otworzy klubową rywalizację w sezonie 2011/2012. Wobec otrzymanej wczoraj informacji o wycofaniu z rozgrywek Ekstraligi rugby drużyny seniorów MKS Orkan Sochaczew władze Związku, niemalże w przeddzień startu tegorocznej edycji rozgrywek, zostały postawione w bardzo trudnej i niecodziennej sytuacji. Nie mając wątpliwości, że brak pełnej stawki zespołów w najwyższej klasie rozgrywek bardzo źle służyłby wizerunkowi naszego sportu, a pozbawienie możliwości gry wielu reprezentantów Polski deklarujących chęć dalszych występów na boiskach rugby byłoby niepowetowaną stratą dla naszej gry, Zarząd postanowił warunkowo dopuścić do występów w Ekstralidze drużynę złożoną z zawodników, którzy w zakończonym sezonie reprezentowali barwy Orkana Sochaczew i zobligować strony do rozwiązania problemu przynależności klubowej do końca roku 2011.

Wcześniej Komisja Gier i Dyscypliny przychyliła się do prośby klubów wyrażając zgodę na rozegranie meczu Blachy Pruszyński Boduwlani S.A. Łódź i Rz.K.S. Juvenia Kraków w dniu 27 sierpnia, bez udziału zawodników powołanych do reprezentacji młodzieżowej uczestniczącej w turnieju eliminacyjnym M.E. na Litwie (Jurbarkas, 23-28.08.2011). W weekend zostaną zatem rozegrane 3 mecze pierwszej kolejki, do czwartego dojdzie w kolejną sobotę. Pomimo wszelkich perturbacji sportowych emocji nie powinno zabraknąć, a spragnieni ligowych emocji kibice z pewnością skorzystają z okazji do odwiedzenia stadionów i obejrzenia w akcji swoich ulubieńców.

20/21.08. I runda Ekstraligi
RC Arka Gdynia v AZS-AWF Warszawa (niedziela, godz. 15.00)
Budowlani S.A. Łódź v RzKS Juvenia Kraków (jeśli zgodę wyrazi KGiD mecz zostanie rozegrany 27.08.2011 o godz. 15.00)
RC Lechia Gdańsk v KS Posnania Poznań (stadion przy ul. Traugutta; sobota, godz. 16.00)
KS Budowlani Lublin v Orkan Sochaczew (sobota, godz. 13.00)