SARACENS MISTRZAMI AVIVA PREMIERSHIP!!!

W wielkim finale Aviva Premiership Saracens wzięli udany rewanż za zeszłoroczną porażkę na tym samym etapie rozgrywek, pokonując Leicester 22:18. Mecz miał dramatyczny przebieg, a końcówka spotkania mogłaby przyprawić kibiców o słabych nerwach o zawał serca. Szczegóły w artykule.

Spotkanie na Twickenham zwiastowało wielkie emocje. Saracens byli żądni rewanżu za zeszłoroczną porażkę z Leicester w finale. Pierwsze punkty spotkania zdobył Owen Farrell, wykorzystując w 3 minucie karnego. Jego vis-a-vis wśród Tygrysów – Toby Flood, skopiował jego wyczyn po sześciu minutach gry, a po kolejnych dziesięciu wyprowadził swój zespół na prowadzenie 6:3. Druga częśc pierwszej połowy to jednak zdecydowana przewaga Saracenów. Najpierw karnego wykorzystał Farrell, a następnie przyłożenie zdobył James Short. Akcja została zapoczątkowana poprzez szybki aut przez najlepszego zawodnika spotkania – Schalka Britsa. Podwyższenie, a po chwili również karny łącznika ataku zawodników w czarnych koszulkach dały Saracenom prowadzenie 16:6. Zmniejszył je o trzy oczka Flood, egzekwując karnego tuż przed przerwą. Druga połowa to pojedynek obydwu dziesiątek. Choć to Flood kopnął o jednego więcej karnego od Farrella, to nadal przewaga punktowa była po stronie Saracens. Ostatnie minuty pojedynku to istny thriller. Wiedząc, że tylko przyłożenie da Tygrysom wygraną rzucili oni w doliczonym casie gry wszystko na szalę, szukając za wszelką ceną akcji za pięć punktów. Pomimo 25 przegrupowań, graczom Leicester nie udało się przebić przez mur postawiony przez Saracens. Gdy sędzia po kolejnej fazie gry podyktował karnego przeciwko Tygrysom za trzymanie piłki przez jednego z zawodników, rozpoczął się wielki szał radości sympatyków, zawodników i trenerów Saracens. Dla tego klubu to pierwsze trofeum od 1998 roku.