Sędziowie na Puchar Sześciu Narodów.

Anglik Wayne Barnes będzie sędziować pierwszy meczy Puchar Sześć Narodów w 2019 r. który odbędzie się 1 lutego (Francja v Walia)

Będzie wspomagany przez Matthew Carleya (RFU) i Brendona Pickerilla (NZRU), a Rowan Kitt (RFU) będzie sędzią TMO z Stade de France.

Spotkanie Szkocji z Włochami, będzie drugim meczem Mistrzostw w 2019 r., Zostanie sędziowane przez Luke’a Pearce’a z Anglii, a gorąco wyczekiwany trzeci mecz weekendu otwierającego – spotkanie Irlandii z Anglią w Dublinie – zostanie sędziowany przez Jérôme’a Garcèsa z Francji.

Walijski sędzia Nigel Owens będzie nadzorował kolejne starcie czołowe, w Anglii i Francji w Twickenham w rundzie drugiej, Owens będzie również w zastępstwie sędziego arbitrażowego dla Francji przeciwko Szkocji w rundzie trzeciej i Włoszech przeciwko Francji w ostatni weekend.

W sobotę, w dniu 16 marca, zobaczymy Carleya (Włochy przeciwko Francji), Angusa Gardnera (Walia przeciwko Irlandii) i Paula Williamsa (Anglia przeciwko Szkocji), którzy poprowadzą końcowe mecze Sześciu Narodów 2019.

Nic Berry jest jedynym sędzią, który będzie nadzorował więcej niż jeden mecz z australijskim zestawem kontrolującym Francję przeciwko Szkocji i Anglię przeciwko Włochom.

Puchar Sześć Narodów w 2019 roku będzie ostatnim Barnes, ponieważ planuje zakończyć karierę sędziowską pod koniec sezonu. Jego ostatni mecz w Sześciu Narodów będzie nominacją do Asysty Pomocniczej dla Włoch przeciwko Irlandii w trzeciej rundzie.

France v Wales
Referee: Wayne Barnes (England)
Assistant 1: Andrew Brace (IRFU)
Assistant 2: Brendon Pickerill (New Zealand)
TMO: Rowan Kitt (England)

Scotland v Italy
Referee: Luke Pearce (England)
Assistant 1: Mathieu Raynal (France)
Assistant 2: Shuhei Kubo (Japan)
TMO: Simon McDowell (Ireland)

Ireland v England
Referee: Jérôme Garcès (France)
Assistant 1: Romain Poite (France)
Assistant 2: Alexandre Ruiz (France)
TMO: Glenn Newman (New Zealand)

Scotland v Ireland
Referee: Romain Poite (France)
Assistant 1: Pascal Gauzere (France)
Assistant 2: Alexandre Ruiz (France)
TMO: Rowan Kitt (England)

Italy v Wales
Referee: Mathieu Raynal (France)
Assistant 1: Wayne Barnes (England)
Assistant 2: Shuhei Kubo (Japan)
TMO: David Grashoff (England)

England v France
Referee: Nigel Owens (Wales)
Assistant 1: Andrew Brace (Ireland)
Assistant 2: Brendon Pickerill (New Zealand)
TMO: Glenn Newman (New Zealand)

France v Scotland
Referee: Nic Berry (Australia)
Assistant 1: Nigel Owens (Wales)
Assistant 2: Andrew Brace (Ireland)
TMO: Rowan Kitt (England)

Wales v England
Referee: Jaco Peyper (South Africa)
Assistant 1: Jérôme Garcès (France)
Assistant 2: Alexandre Ruiz (France)
TMO: Simon McDowell (Ireland)

Italy v Ireland
Referee: Glen Jackson (New Zealand)
Assistant 1: Wayne Barnes (England)
Assistant 2: Karl Dickson (England)
TMO: Graham Hughes (England)

Scotland v Wales
Referee: Pascal Gauzere (France)
Assistant 1: Luke Pearce (England)
Assistant 2: Federico Anselmi (Argentina)
TMO: Marius Jonker (South Africa)

England v Italy
Referee: Nic Berry (Australia)
Assistant 1: Paul Williams (New Zealand)
Assistant 2: Andrew Brace (Ireland)
TMO: Simon McDowell (Ireland)

Ireland v France
Referee: Ben O’Keeffe (New Zelaand)
Assistant 1: Angus Gardner (Australia)
Assistant 2: Karl Dickson (England)
TMO: Ben Skeen (New Zealand)

Italy v France
Referee: Matthew Carley (England)
Assistant 1: Nigel Owens (Wales)
Assistant 2: Andrew Brace (Ireland)
TMO: Graham Hughes (England)

Wales v Ireland
Referee: Angus Gardner (Australia)
Assistant 1: Ben O’Keeffe (New Zelaand)
Assistant 2: Karl Dickson (England)
TMO: Marius Jonker (South Africa)

England v Scotland
Referee: Paul Williams (New Zealand)
Assistant 1: Jérôme Garcès (France)
Assistant 2: Federico Anselmi (Argentina)
TMO: Ben Skeen (New Zealand)

Źródło: www.ultimaterugby.com