SENSACJA WISIAŁA W POWIETRZU

Do 39 minuty Pogoń prowadziła z Mistrzem Polski 8:5, po zmianie stron przy wyniku 8:12, gdy młyn Pogoni był metr od pola Arki sędzia Tomasz Jarowicz ukarał czerwoną kartką Rafała Fedorowicza, grającego trenera gospodarzy. Grając do końca w osłabieniu Pogoń nie wytrzymała naporu silniejszych fizycznie gości i ostatecznie uległa 8:40.

Mecz Pogoń – Arka minuta po minucie:
3′ po szybko rozegranym karnym skrzydłowy Marek Skindel wbiega na pole punktowe i Arka obejmuje szybko prowadzenie 0:5, karnych w tym meczu było podyktowanych ponad pięćdziesiąt.
9′ próba kopu na bramkę po przesunięciu dziesięć metrów karnego za spóźniony atak na Kamila Bobryka, Jakub Czaplicki celnie do bramki i przewaga Arki topnieje do dwóch punktów, 3:5.
18′ seria szybko rozgrywanych ręką karnych kończy się przyłożeniem Marka Mirosza, podwyższenie niecelne, ale Pogoń prowadzi 8:5.
39′ kolejny szybki karny w wykonaniu Arki, na pole przebija się Siergiej Garkawyj, na 8:12 podwyższa Konrad Chromiński, wychowanek Pogoni w barwach gdyńskiego klubu.
42′ żółta kartka dla Jacka Wojaczka (Arka) za nadmierną ostrość w grze.
53′ żółte kartki Pawła Narojka (Pogoń) i Wojciecha Ruszkiewicza (Arka) za wymianę ciosów.
56′ przełomowy moment spotkania, gdy młyn Pogoni był metr od pola Arki z czerwoną kartką za nadmierną ostrość w grze boisko opuścił nowy trener Pogoni Rafał Fedorowicz, zamiast punktów był karny dla Arki.
58′ po akcji Konrada Chromińskiego punkty na słupach przykłada Aleksander Gajewski, na 8:19 podwyższa Siergiej Garkawyj.
61′ przez lukę w obronie tuż przy linii przebija się Marek Skindel, Siergiej Garikawyj z trudnej pozycji podwyższa na 8:26.
66′ szeroko zagrana piłka do ataku Arki wzmocnionego III linią, na końcu na czysto piłkę dostaje Paweł Nowak zdobywają przyłożenie, Siergiej Garkawyj celnie kopie na 8:33.
78′ ponownie punktuje Paweł Nowak kończąc akcję formacji młyn, wynik meczu na 8:40 ustala z podwyższenia Siergiej Garkawyj.

Rugby Team Pogoń Siedlce – Rugby Club Arka Gdynia 8:40 (8:12). Punkty: Pogoń- Marek Mirosz 5 (T), Jakub Czaplicki 3 (PG); Arka- Siergiej Garkawyj 13 (T, 4C), Marek Skindel 10 (2T), Paweł Nowak 10 (2T), Aleksander Gajewski 5 (T), Konrad Chromiński 2 (C).
Pogoń: Gerard Miałkowski – Wojciech Romanowski (63 Paweł Kur), Grzegorz Pliszka, Wojciech Szonecki, Łukasz Baca (60 Daniel Szczepaniak) – Jakub Czaplicki – Damian Hardej – Marek Mirosz, Kamil Niedźwiedź, Mariusz Siwiec (78 Jacek Wierzbicki), Paweł Narojek, Rafał Fedorowicz, Bogusław Markowski, Piotr Wedziuk (63 Sławomir Pieper), Kamil Bobryk. Trener: Rafał Fedorowicz.
Arka: Siergiej Garkawyj – Paweł Bury (41 Marcin Macoń), Konrad Chromiński, Krzysztof Korbolewski (71 Bartosz Madejwski), Marek Skindel – Aleksander Gajewski – Dariusz Komisarczuk (71 Wojciech Maciszewski) – Paweł Nowak, Dariusz Rohde (71 Maciej Samujło), Kazimierz Raszpunda, Paweł Dąbrowski, Arkadiusz Zdunek (69 Michał Rogowski), Zbigniew Rybak (47 Michał Pruński), Jacek Wojaczek, Wojciech Ruszkiewicz. Trenerzy: Dariusz Komisarczuk, Maciej Stachura.
Sędzia: Tomasz Jarowicz (Gdańsk).
Czerwona kartka: Rafał Fedorowicz (Pogoń).
Żółte kartki: Paweł Narojek (Pogoń), Jacek Wojaczek, Wojciech Ruszkiewicz (Arka).
Widzów: 500.

Objaśnienia : (T) – przyłożenie, (C) – podwyższenie, (PG) – rzut karny, (DG) – drop gol.