Siedleckie mikołajki na sportowo

Organizując Turniej Mikołajkowy w Rugby Tag Miejski Klub Rugby zaprosił młodzież z siedleckich gimnazjów do spędzenia tego dnia na sportowo.
W turnieju wzięło udział pięć drużyn reprezentujących siedleckie gimnazja i jedna złożona z szóstoklasistów. Zwyciężył zespół „Polska” z Publicznego Gimnazjum nr 4 przed „Nazwa Jest Nieważna” z PG1 i „Nadwiślańskimi Koziołami” z PG4.

Rozgrywki eliminacyjne przeprowadzono w dwóch grupach, zdecydowanie wygrały je drużyny „Polska” i „Nazwa Jest Nieważna”. W meczu o miejsce V „Kebaby” pokonały 4:3 drużynę „Harrego Pottera” złożoną z uczniów szkół podstawowych, tym razem magia nie pomogła młodym adeptom rugby. Trzecią lokatę wywalczyła drużyna „Nadwiślańskie Kozioły”, dopiero po dogrywce pokonała 3:2 ambitnie grające „Nosorożce”, w nominalnym czasie gry był remis 2:2. W finale do przerwy „Polska” remisowała 0:0 z zespołem „Nazwa Jest Nieważna”, ale po przerwie skuteczniej zagrali „biało-czerwoni” wygrywając 3:0 mecz i turniej.
Nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników trafiły do rąk Daniela Domagały (Nosorożce) i Grzegorza Tomaszewskiego (Nazwa Jest Nieważna), najskuteczniejszymi graczami okazali się Sebastian Stołkowski (Polska) z 15 przyłożeniami i Michał Gołębiowski (Nadwiślańskie Kozioły), który zdobył ich 12.
Nagrody, dyplomy, upominki i słodycze wszystkim uczestnikom wręczali prezesi MKR Krzysztof Kisieliński i Grzegorz Pliszka, trenerzy Wojciech Plichta i Paweł Narojek oraz Andrzej Powałka reprezentujący Komisję Rewizyjną klubu. Nad bezpieczeństwem grających czuwał jak zwykle niezawodny Tomasz Radzikowski.

Wyniki eliminacji:
PG1 Nazwa Jest Nieważna – PG4 Nadwiślańskie Kozioły 5:2
PG4 Polska – SP5 Harry Potter 7:1
PG4 Nadwiślańskie Kozioły – PG1 Kebaby 8:1
SP 5 Harry Potter – PG3 Nosorożce 0:3
PG1 Kebaby – PG1 Nazwa Jest Nieważna 2:5
PG3 Nosorożce – PG4 Polska 1:5

Klasyfikacja w grupach:
Grupa A: 1.Nazwa Jest Nieważna, 2.Nadwiślańskie Kozioły, 3.Kebaby.
Grupa B: 1.Polska, 2.Nosorożce, 3.Harry Potter.

Mecz o V miejsce
Kebaby – Harry Potter 4:3 (2:1)

Mecz o III miejsce
Nadwiślańskie Kozioły – Nosorożce 3:2 (2:2, 1:1)

Mecz o I miejsce
Nazwa Jest Nieważna – Polska 0:3 (0:0)

Kolejność końcowa:
1. „Polska” Publiczne Gimnazjum nr 4 (Szymon Domagała, Jakub Powałka, Sebastian Stołkowski, Kamil Zembrzuski)
2. „Nazwa Jest Nieważna” Publiczne Gimnazjum nr 1 (Patryk Antolik, Adam Bujalski, Maciej Starczewski, Grzegorz Tomaszewski)
3. „Nadwiślańskie Kozioły” Publiczne Gimnazjum nr 4 (Krystian Bobryk, Mateusz Gadziński, Michał Gołębiowski, Patryk Myrcha)
4. „Nosorożce” Publiczne Gimnazjum nr 3
5. „Kebaby” Publiczne Gimnazjum nr 1
6. „Harry Potter” Szkoła Podstawowa nr 5