Siedleckie rugby na piasku po raz X

W sobotę nad siedleckim Zalewem rozegrano X Otwarte Mistrzostwa Siedlec w Rugby Plażowym zorganizowane przez Miejski Klub Rugby , na piasku zagrało 13 drużyn w trzech kategoriach wiekowych.

Turniej odbył się po rocznej przerwie i w innym niż dotychczas miejscu, te dwa fakty odbiły się na frekwencji uczestników. Mimo zapowiedzi nie przyjechały też zespoły z Warszawy i Białej Podlaski.
Zgodnie z regulaminem rozgrywki we wszystkich kategoriach odbyły się systemem „każdy z każdym”.

W kategorii 10-14 lat zwyciężyły „Szybkoloty”, które w decydującym meczu pokonały „Kabanosy” 7:5. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Jakub Powałka zdobywca 14 przyłożeń.

Zdecydowanego zwycięzcę miała kategoria 15-17 lat, „FC Portki” pokonały bowiem „Ziele”, drugą drużynę turnieju aż 10:4. Najskuteczniejszym graczem z 9 przyłożeniami został Patryk Aniszewski.

Kategorię Open wygrał zespół „Bez Nazwy” zwyciężając 5:3 w bezpośrednim meczu z „Oddziałem Reanimacyjnym”. Spotkania były zacięte i wyrównane, a o zwycięstwie często decydowała ostatnia minuta gry. W tej kategorii wybrano najlepszego zawodnika, został nim Wojciech Szonecki, który na siedleckie turnieje od lat przyjeżdża z Warszawy.

Medaliści:
10-14 lat
1. „Szybkoloty” (Patryk Chromiński, Adrian Ławecki, Jakub Powałka, Kornel Wereda) ,
2. „Kabanosy”,
3. „Troll Team”;

15-17 lat
„FC Portki” (Patryk Aniszewski, Rafał Aniszewski, Michał Czapski, Jakub Kaczorek) ,
2. „Ziele”,
3. „Czołgi zza Wołgi”;

Open
1. „Bez Nazwy” (Paweł Kuligowski, Grzegorz Pliszka, Tomasz Radzikowski, Wojciech Szonecki) ,
2. „Oddział Reanimacyjny”,
3. „Gryzonie”.

Jacek Wierzbicki