Six Nations 2013′ Francja i Walia pokonane !!!

Już pierwsza kolejka Pucharu 6 Narodów 2013′, przyniosła wielką niespodziankę a nawet można powiedzieć sensacje. Włosi dopingowani przez pełen stadion swoich kibiców oraz prowadzeni przez filigranowego łącznika ataku Luciano Orquerapo po doskonałym spotkaniu wygrywają z faworyzowaną Francją. Kolejna niespodzianka to przegrana u siebie drużyny Walii z doskonałymi w obronie Irlandczykami. W trzecim spotkaniu Anglicy pewnie pokonują raczej outsidera tej edycji Szkotów.

Walia – Irlandia 22:30 (3:23)
Walia:
Przyłożenia: Cuthbert, Halfpenny, Mitchell
Podwyzszenia: Halfpenny 2
Karne: Halfpenny

Irlandia:
Przyłożenia: Zebo, Healy, O’Driscoll
Podwyższenia: Sexton 3
Karne: Sexton 3
Żółta kartka: Best, Murray

Walia: 15 Leigh Halfpenny, 14 Alex Cuthbert, 13 Jonathan Davies, 12 Jamie Roberts, 11 George North, 10 Dan Biggar, 9 Mike Phillips, 8 Toby Faletau, 7 Sam Warburton, 6 Aaron Shingler, 5 Ian Evans, 4 Andrew Coombs, 3 Adam Jones, 2 Matthew Rees, 1 Gethin Jenkins.
Rez.: 16 Ken Owens, 17 Paul James, 18 Craig Mitchell, 19 Olly Kohn, 20 Justin Tipuric, 21 Lloyd Williams, 22 James Hook, 23 Scott Williams.

Irlandia: 15 Rob Kearney, 14 Craig Gilroy, 13 Brian O’Driscoll, 12 Gordon D’Arcy, 11 Simon Zebo, 10 Jonathan Sexton, 9 Conor Murray, 8 Jamie Heaslip, 7 Sean O’Brien, 6 Peter O’Mahony, 5 Mike McCarthy, 4 Donnacha Ryan, 3 Mike Ross, 2 Rory Best, 1 Cian Healy.
Rez.: 16 Sean Cronin, 17 Dave Kilcoyne, 18 Declan Fitzpatrick, 19 Donncha O’Callaghan, 20 Chris Henry, 21 Eoin Reddan, 22 Ronan O’Gara, 23 Keith Earls.

Włochy – Francja 23:18 (13:15)

Włochy:
Przyłożenia: Parisse, Castrogiovanni
Podwyższenia: Orquera 2
Karne: Orquera
Dropy: Orquera, Burton
Żółta kartka: Giazzon (79′ minuta)

Francja:
Przyłożenia: Picamoles, Fall
Podwyzszenia: Michalak
Karne: Michalak 2

Włochy: 15 Andrea Masi, 14 Giovambattista Venditti, 13 Tommaso Benvenuti, 12 Alberto Sgarbi, 11 Luke McLean, 10 Luciano Orquera, 9 Tobias Botes, 8 Sergio Parisse (c), 7 Simone Favaro, 6 Alessandro Zanni, 5 Francesco Minto, 4 Quintin Geldenhuys, 3 Martin Castrogiovanni, 2 Leonardo Ghiraldini, 1 Andrea Lo Cicero.
Rezerwa: 16 Davide Giazzon, 17 Alberto De Marchi , 18 Lorenzo Cittadini, 19 Antonio Pavanello, 20 Paul Derbyshire, 21 Edoardo Gori, 22 Kristopher Burton, 23 Gonzalo Canale.

Francja:15 Yoann Huget, 14 Wesley Fofana, 13 Florian Fritz, 12 Maxime Mermoz, 11 Benjamin Fall, 10 Frederic Michalak, 9 Maxime Machenaud, 8 Louis Picamoles, 7 Fulgence Ouedraogo, 6 Thierry Dusautoir, 5 Yoann Maestri, 4 Pascal Papé (c), 3 Nicolas Mas, 2 Dimitri Szarzewski, 1 Yannick Forestier
Rezerwa: 16 Benjamin Kayser, 17 Vincent Debaty, 18 Luc Ducalcon, 19 Romain Taofifenua, 20 Damien Chouly, 21 Morgan Parra, 22 Francois Trinh-Duc, 23 Mathieu Bastareaud

Sędzia: Nigel Owens (Wales)

Anglia – Szkocja 38:18 (19:11)

England:
Przyłożenia: Ashton, Twelvetrees, Parling, Care
Podwyższenia: Farrell 3
Karne: Farrell 3

Szkocja:
Przyłożenia: Maitland, Hogg
Podwyższenia: Laidlaw
Karne: Laidlaw 2

Anglia: 15 Alex Goode, 14 Chris Ashton, 13 Brad Barritt, 12 Billy Twelvetrees, 11 Mike Brown, 10 Owen Farrell, 9 Ben Youngs, 8 Ben Morgan, 7 Chris Robshaw (capt), 6 Tom Wood, 5 Geoff Parling, 4 Joe Launchbury, 3 Dan Cole, 2 Tom Youngs, 1 Joe Marler.
Rezerwa: 16 Dylan Hartley, 17 David Wilson, 18 Mako Vunipola, 19 Courtney Lawes 20 James Haskell, 21 Danny Care, 22 Toby Flood, 23 David Strettle.

Szkocja: 15 Stuart Hogg, 14 Sean Maitland, 13 Sean Lamont, 12 Matt Scott, 11 Tim Visser, 10 Ruaridh Jackson, 9 Greig Laidlaw, 8 Johnnie Beattie, 7 Kelly Brown (capt), 6 Alasdair Strokosch, 5 Jim Hamilton, 4 Richie Gray, 3 Euan Murray, 2 Dougie Hall, 1 Ryan Grant.
Rezerwa: 16 Ross Ford, 17 Moray Low, 18 Geoff Cross, 19 Alastair Kellock, 20 David Denton, 21 Henry Pyrgos, 22 Duncan Weir, 23 Max Evans.

www.planetrugby.com