Six Nations 2014 – runda I

PONIŻEJ W ARTYKULE SKRÓTY VIDEO Z 3 SPOTKAŃ P6N

W pierwszym spotkaniu walijscy Giganci, głównie za sprawą swojej formacji ataku pokonali, jednak nie bez problemów coraz bardziej poukładanych Włochów, w składzie, których prym wiódł młody center Michele Castigliano, zdobywca dwóch efektownych przyłożeń oraz wiecznie młody lider i kapitan Italii Sergio Parise.

Walia – Włochy 23:15 (17:8)
WAL: Halfpenny 13, Cuthbert 5, Williams 5
WŁO: Campagnaro 10, Allan 5.

W drugim spotkaniu, które było hitem kolejki Francuzi rzutem na taśmę pokonali Anglików. Wynik spotkania był od początku do końca sprawą otwartą i zmieniał się jak w kalejdoskopie, kiedy wydawało się ze w końcówce spotkania Anglicy, którzy osiągnęli przewagę wychodząc na 5 punktowe prowadzenie wygrają, Francuzi na 3 minuty przed końcem spotkania popisali się świetną akcją ataku i efektownym przyłożeniem Gaela Fickou, udane podwyższenie i wynik i zwycięstwo gospodarzy 26-24 stał się faktem.

Francja – Anglia 26:24 (16:8)
FRA: Huget 10,Doussain 6, Fickou 5, Machenaud 5.
ANG: Farrell 8, Brown 5, Burrell 5, Goode 3, Care 3.

Niedzielny mecz odbył się według wszelkich przewidywań, prawie… bo poziomem i emocjami nie dorównywał spotkaniom sobotnim trójki faworytów i Italii. W lekko sennej atmosferze minimalną przewagę w całym meczu gospodarze udokumentowali 3 przyłożeniami, w porównaniu jednak do ostatniego grudniowego rewelacyjnego test meczu przeciw Nowej Zelandii Irlandczycy zagrali na 75% swoich możliwości, niestety wystarczyło to do zwycięstwa. Szkoci od lat 90 tych i legendarnej ekipy braci Hastings, nie mogą się pozbierać i od lat sieją przeciętnością, będąc głównym faworytem do zdobycia Drewnianej Łyżki za ostanie miejsce w P6N…

Irlandia – Szkocja 28:6 (11:3)
IRL: Sexton 13, Trimble 5, Heaslip 5, Kearney 5.
SZKOC: Laidlaw 6.

Poniżej skróty z meczów
dzięki kanałowi
RBS 6 Nations na YouTube