Skra Warszawa 17 : 3 WMPD Rugby Olsztyn

W dniu dzisiejszym doszło do meczu w II lidze pomiędzy liderem i wice-liderem grupy centralno – południowej. Na boisko wybiegły drużyny Skry Warszawy i WMPD Rugby Olsztyn. Drużyna WMPD Olsztyn pojechała na ten mecz osłabiona brakiem 6 zawodników z podstawowego składu (nie mogli pojechać z powodu zajęć w pracy).

Mecz rozpoczął się od lekkiej przewagi drużyny Skry i sytuacja taka trwała do ok.15 min. W 16 min meczu WMPD straciło pierwsze punkty po acji młyna drużyny warszawskiej, który wszedł na pole punktowe i zdobył przyłożenie. Udane podwyższenie i zrobiło się 7:0 dla Skry. Ambitnie grająca Skra nie pozwoliła olsztyńskim zawodnikom pograć tego, co zawsze dobrze im wychodziło, czyli kręcenie młynem i liczne jego akcje. Olsztyńska drużyna robiła wrażenie zaspanej. Widoczny był brak człowieka kierującego zespołem z Olsztyna (brak Piotra Silwanowicza i Bartosza Bigoszewskiego – kluczowych zawodników w tym sezonie). W ostatnich 3 minutach pierwszej połowy Olsztyn zerwał się do odrabiania strat i po jednej z nielicznych akcji młyna, lecz naprawdę efektownej, przeszli oni około 15 metrów i w 45 min. meczu wywalczyli rzut karny. Na punkty dla drużyny WMPD zamienił go Tomasz Rokicki. Po udanej próbie sędzia zakończył I połowę. W czasie przerwy trener Leszek Bors przeprowadził z zawodnikami męską rozmowę, co poskutkowało przez kilka pierwszych minut drugiej połowy dobrą postawą olsztyńskiej drużyny. Trzeba przyznać, że w tym dniu lepsze wrażenie robiła Skra, co potwierdziła jeszcze dwukrotnie przykładając punkty w 9 i 29 min. meczu. Trener Bors widząc, że gra nie idzie jego drużynie, zaczął wpuszczać rezerwowych zawodników mając nadzieję na zmianę wyniku, lecz w dzisiejszym meczu 3 pkt. to wszystko, na co było stać olsztyńską ekipę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 17:3 dla Skry Warszawa.

Skład WMPD: Nowiński, Karłowicz(Kawecki), Arbajter(Żarnowski), Andzejewski(Wróblewski), Silwanowicz.T., Giera, Flisiak, Szymański, Wardaszko,(Kryszk), Kardaś Jerzy, Czaprowski(Kardaś Jarosław), Fijałkowski(Skindel), Rokicki 3 pkt., Liwczan , Jermak.

SKRA: Szumski Paweł 5, Łukasiak, Nowicki, Tropisz, Gajewski 5, Drożdż, Powróz, Moroz, Kotecki, Daniluk, Sieczkowski 5, Bremer, Szumski Paweł, Grefkowicz 2, Kukulski.
oraz: Borowski T., Borowski W., Wołoszczański, Reks, Barański, Słowik