Site icon rugby.info.pl

Słaba frekwencja na zgrupowaniu kadry seniorów

Niestety nie najlepszą frekwencję odnotowano na weekendowej konsultacji kadry seniorów w Poznaniu. Kilku zawodników sposród powołanych, przedstawiając nie do końca jasne usprawiedliwienia, nie stawiło się na krótkiej akcji, której jednym z głównych celów było dostosowanie niektórych ćwiczeń treningowych do wprowadzonych oficjalnie zmian w przepisach gry. Na szczęście pozostali oraz Ci powołani w zastępstwie wykazali się olbrzymim zaangażowaniem, co pozwoliło na przeprowadzenie niezwykle pożytecznych zajęć i pokazało, że mamy kilku młodych zawodników mogących już niebawem stanowić o obliczu reprezentacyjnej 15.

Dla przykładu świetnie zaprezentował się młynarz sopockiego Ogniwa Grzegorz Janiec i zawodnicy formacji ataku – Wojciech Łukasiewicz i Grzegorz Dułka . Zabrakło też trenerów ligowych, a jedynym, który zdecydował się na udział w akcji był szkoleniowiec Arki – Maciej Stachura.
Akcja udowodniła też z pewnością celowość wzmacniania reprezentacji przez zawodników grających we Francji. Ponieważ rozgrywki lig federalnych startują 20 września, naszemu szkoleniowcowi bardzo zależało na wyznaczeniu pierwszego, jesiennego meczu reprezentacji przed jej rozpoczęciem, by mogli wystąpić w nim wszyscy, którymi trener Putra jest zainteresowany.

Tymczasem w letniej przerwie wielu z nich zmieniło przynależność klubową. Spośród zawodników grających w pierwszych, seniorskich drużynach swoich klubów na najwyższym poziomie ma szansę występować Michał Krużycki , który podpisał kontrakt z występującym w Pro D2 – Lyon OU. Niestety w kontrolnym meczu przeciwko swej byłej drużynie CSBJ Bourgoin (Top 14) nasz zawodnik złamał rękę i nie zagra przez najbliższe dwa miesiące.
W Federale 1, w grupie 1 spotkają się Stade Poitevin Rugby ( Tomasz Hebda ) z nowym klubem Romualda Berthe – AC Bobigny 93 Rugby, w grupie 2 grać będzie nowa drużyna Kamila Bobryka – Rugby Epernay Champagne, z którą związany jest też były kapitan reprezentacji Rafał Fedorowicz . Ich grupowymi rywalami będzie m.in. była drużyna Piotra Jurkowskiego – Chalon oraz silne ekipy Lille i Massy. W grupie 4 zagra nowy zespół Stanislasa Krzesinskiego – S.C. Mazamet mając za rywali m.in. Chambery i La Seyne, w grupie 5 spotkają się Cahors Yana Lewandowskiego , nowy klub Bastiena Siepielskiego – Union Rugby Marmande-Casteljaloux i o ile zdecyduje się jeszcze na występy Fabiena Kwarty – Morlaas, w grupie 6 natomiast rywalem drużyny Oliviera Tomaszczyka – FC Oloron będzie m.in. niedawny przeciwnik naszej kadry S.C. Graulhet.
W Federale 2, w grupie 2 zagrają nowe drużyny Oliviera Barbiera – Maisons-Laffitte SGP i Krzysztofa Hotowskiego – USON Rugby Nevers mając za rywali m.in. drużyny RC Arras, w której trenerem jest mający na swym koncie występy w reprezentacji Polski Alexis Konieczny oraz RC Strasbourg, z którą związany jest nasz reprezentacyjny junior Joel Butkiewicz-Jung , a w grupie 3 przeciwko m.in. Givors, prowadzonym wcześniej przez trenera naszej reprezentacji i Beaurepaire (w poprzednim sezonie Krzysztof Hotowski) zagra nowy zespół Dawida Banaszka – Asvel Rugby Villeurbanne.

Pozostali nasi zawodnicy prawdopodobnie nie będą mieli okazji występować w drużynach seniorskich, ale warto pamiętać, że Dawid Popławski, Cedric Vaissiere i Mateusz Batroszek związani są z klubem Top 14 – Albi, w Toulonie gra Donald Gargasson , a w Castres Eric Piorkowski . O występach naszych reprezentantów na francuskich boiskach będziemy starali się czasem informować.

PZRugby

Exit mobile version