Spotkanie środowiska w PZR

Spotkanie przedstawicieli klubów w warszawskim hotelu „Meksyk” było okazją do wręczenia wyróżnień Zarządu Związku dla najlepszych w roku 2005 oraz przedstawienia planów rozwoju naszej dyscypliny, najbliższych zamierzeń i oczekiwań.

Wiele miejsca poświęcono też wymaganiom wobec klubów zawartych w zapisach ustawy o sporcie kwalifikowanym, kłopotom z przygotowanem boisk do rozegrania pierwszej, wiosennej rundy spotkań ligowych, próbie stworzenia nowego miesięcznika o tematyce rugby, możliwościach kształcenia kadr dla naszej dyscypliny i tworzenia nowych klas szkolnych o profilu rugby. Ciekawy pomysł odnoszący się do aktywności zwolenników naszej gry przedstawił też prezes sekcji rugby Arki Gdynia pan Jerzy Zając. Ze względu na stosunkowo niewielkie (w ocenie przedstawicieli stacji) zainteresowanie kolejnymi odcinkami „Total Rugby” program ten zniknął z ramówki Polsatu Sport. Gdyby jednak kibice tej gry udowodnili decydentom tej stacji, że zauważyli jego zniknięcie, być może rugby mogłoby częściej gościć na antenie Polsatu. Dlatego apelujemy o przesyłanie tego typu sygnałów do Działu Kontaktów z Widzami – poczta@polsat.com.pl
W weekend pracują też sędziowie. W ramach przygotowań do zbliżającej się rundy, także w hotelu „Meksyk”, o najświeższych tendencjach i zasadach rozmawiać będą arbitrzy.

pzrugby.pl