Springboks gromią

W sobotnim meczu grupy D drużyna RPA pokonała Fidżi 49-3. Springboks nie popełnili błędu sprzed tygodnia, gdy zlekceważyli Walijczyków i o mały włos nie przegrali.
Zawodnicy Fidżi zawiedli, byli w stanie przeciwstawić się aktualnym mistrzom świata jedynie przez pierwsze 20 minut.

W drużynie RPA nie wystąpili Bryan Habana oraz Victor Matfield, jednak ich zmiennicy pokazali się z dobrej strony..
Pierwsze przyłożenie w 25 minucie zdobył filar Steenkamp. Świetnie dysponowany Steyn podwyższył i zrobiło się 10-3. Springboks rozkręcali się z każdą minutą. Kolejne przyłożenia były jedynie kwestią czasu. W 33 minucie środkowy Fourie przedarł się przez obronę Fidżi, zdobywając 5 punktów. Kolejne 6 z rzutów karnych dorzucił Steyn i pierwsza polowa zakończyła się wynikiem 21-3.
W drugiej odsłonie drużyna Fidżi praktycznie nie istniała. Jeśli tak samo zaprezentują się w decydujących meczach z Walią i Samoa niechybnie wrócą do domu po rozgrywkach grupowych. Kolejne przyłożenia zdobyli France Steyn, Morne Steyn, Mtawaira i Rossouw.
Drużyna RPA zaprezentowała się zupełnie inaczej niż tydzień temu. Warto podkreślić, że świetnie dysponowana obrona Springboks nie pozwoliła zawodnikom Fidżi zdobyć ani jednego przyłożenia.
W jutrzejszym spotkaniu grupy D Walia zmierzy się z Samoa. Trudno wskazać faworyta tego meczu. Walijczycy co prawda świetnie zaprezentowali się w meczu z RPA, ale Samoa to zupełnie inna drużyna od tej z roku 2007. Warto przypomnieć lipcowe zwycięstwo Samoańczyków nad Australią. Na pewno czeka nas jutro mnóstwo emocji

RPA – Fidżi 49:3 (21:3)