STADE TOULOUSAIN Z PUCHAREM HEINEKENA!!!

Po raz czwarty w historii Puchar Heinekena trafił do graczy Tuluzy. W finałowym pojedynku na Stade de France Stade Toulousian pokonało inny francuski zespół – Biarritz Olympique.

Faworytem spotkania był zespół trenera Guy Novesa. Mimo tego to Biarritz osiągnęło prowadzenie 6:0 po dwóch karnych Yachvili’ego. Choć nie wynikało to z rezultatu, to zdecydowaną przewagę mieli gracze Tuluzy. Grali oni bardziej ofensywnie, znacznie lepiej prezentowali się w młynach dyktowanych. Ich starania zaprocentowały w końcówce pierwszej połowy. Najpierw karnego z 53 metrów wykorzystał Fritz, potem 6 oczek za dwa karne dołożył Skrela, a tuż przed przerwą 3 za drop-goal’a ponownie Fritz. W między czasie Yachvili także wykorzystał karnego, więc wynik po 40 minutach brzmiał 12:9 dla najbardziej utytułowanej francuskiej drużyny. Po przerwie przewaga Tuluzy wzrosła. Byli oni bardzo blisko zdobycia przyłożenia. Między innymi piłkę do przodu 5 metrów przed polem wypuścił Maxime Medard. W 48 minucie Benoit August przeprowadził akcję, która zapewne skończyła by się „piątką” dla Biarritz, gdyby nie atak bez piłki Patricio Albacete. Argentyńczyk został ukarany żółtą kartką, a Yachvili doprowadził z karnego do remisu. Paradoksalnie, grający w osłabieniu zawodnicy Tuluzy wyszli na sześciopunktowe prowadzenie po dwóch dropach Skreli. Gdy w 68 minucie łącznik ataku Czerwono-czarnych kopnął karnego wydawało się, że jest już po meczu. Jednak Biarritz wałczyło do końca. Po pięknej akcji Bidabe i Ngwenyi jedyne przyłożenie spotkania zdobył Hunt. Po podwyższeniu Courrenta Baskowie przegrywali tylko dwoma punktami, lecz mimo wysiłków nie udało im się doścignąć Tuluzy.