Staż kadetów na Ukrainie

W fatalnych warunkach odbył się międzynarodowy staż kadetów na Ukrainie. Przedstawiamy statystyki dwóch rozegranych przez kadrę U-17 test – meczów.

Punkty dla Polski:
Zdzieszyński Kamil-10, Kaniewski Jarosław-10, Rydzyński Łukasz-5, Popławski Dawid-2.
Przebieg gry:
2`- Kaniewski 0:5
3`- Popławski 0:7
8`- Kaniewski 0:12
9`- Rydzyński 0:17
12`- 5:17
13`- 7:17
25`- 12:17
26`- 14:17
29`- Zdzieszyński 14:22
35`- Zdzieszyński 14:27
53`- 19:27
57`- 24:27
65`- 29:27
66`- 31:27
Ocena gry:
Zdecydowany atak naszej drużyny i wykorzystanie przewagi fizycznej spowodowały, że w ciągu 10 min zdobyliśmy trzy przyłożenia i wydawało się, że będzie to łatwa gra.
Zwolnienie tempa gry oraz brak obrony pozwoliły Ukrainie na zdobycie dwóch przyłożeń. W końcówce I połowy Polacy przeszli znów do ofensywy i na przerwę schodziliśmy z pewnym prowadzeniem. W II części gry wystąpiło aż 13 nowych zawodników, którzy jednak nie wykorzystali dogodnych sytuacji i przez fatalną obronę pozwolili Ukraińcom na kontrataki oraz odrobienie strat, w efekcie czego mecz został w dziwny sposób przegrany. O ile nasza drużyna prezentowała się nieźle w ofensywie, to znacznie gorzej było w defensywie: brak niskiej szarży, przesuwania, poślizgu i krycia pola na szerokości boiska. Niewielkim wytłumaczeniem pozostaje fakt, że graliśmy po długiej i męczącej podróży, bo prawie wszyscy zawodnicy wystąpili tylko w jednej połowie meczu.

15. Denisiuk /50`Laskowski/
Matuszewski Aron-10, Kaniewski Jarosław-5, Opaliński Daniel-5, Rydzyński Łukasz-5, Zdzieszyński Kamil-5, Popławski Dawid-4.
6`- Opaliński 0:10
7`- Popławski 0:12
11`- Matuszewski 0:17
14`- Matuszewski 0:22
15`- Popławski 0:24
21`- Zdzieszyński 0:29
26`- 5:29
27`- 7:29
35`- żółta kartka Cyganik, gramy w osłabieniu
35`- 12:29
35`- 14:29
47`- Rydzyński 14:34
55`- 19:34
60`- 24:34
Ocena gry:
Podobnie jak w poprzednim meczu nasi zawodnicy od początku zdominowali fizycznie rywali i łatwo zdobywali punkty, prowadząc po 20 min gry 29:0 ! Dekoncentracja i słaba obrona zdecydowały o zmniejszeniu wysokiej przewagi do przerwy. W drugiej części zdobyliśmy tylko jedno przyłożenie, zawodnicy opadli z sił i grali statycznie, nie mieli również ochoty do przewracania przeciwników na twardej murawie, nie dali jednak sobie odebrać zwycięstwa. Podstawowym mankamentem polskiego zespołu, tak jak w pierwszym meczu, był brak kierowania taktyką i złe wybory w przechodzeniu z gry penetracyjnej do gry rozwiniętej i gry nogą.