Styczniowy test mecz kadry

14 lutego 2010 roku w Gdyni było wielkie święto. Dokładnie o godzinie 17.30 rozpoczął się pierwszy mecz na Narodowym Stadionie Rugby. Reprezentacja Polski nie miała litości dla Arki, wygrywając z „Buldogami” 33:5 (19:0). Inauguracyjne przyłożenie na tym obiekcie należało do Grzegorza Jańca, młynarza Lechii Gdańsk.

Również Gdynia została wybrana na miejsce pierwszego tegorocznego zgrupowania kadry narodowej seniorów. Blisko trzydziestu wybrańców selekcjonera Tomasza Putry w piątek zamelduje się w „Domu Marynarza”, a na obiekcie przy ul. Górskiego rozpocznie trzydniową konsultację szkoleniową. Treningi zwieńczy mecz z Arką, który odbędzie się w niedzielę o godzinie 11.00. Dla kibiców wstęp wolny.
Trener Putra do ostatniej chwili zmieniał na liście powołań, gdyż nie wszyscy reprezentanci mogli przyjechać z powodu obowiązków zawodowych bądź kłopotów zdrowotnych. Jednak powinien stawić się Merab Gabunia. Polski Związek Rugby zamierza wykorzystać przepis, że do drużyny narodowej można dołączyć zawodnika, jeśli zamieszkuje on w danym kraju co najmniej trzy lata, a wcześniej nie grał w reprezentacji seniorów w swojej ojczyźnie. Gruzin spełnia te kryteria.

Dla biało-czerwonych będzie to pierwsza z czterech konsultacji przed meczem w ramach Pucharu Europy Narodów z Belgią, który odbędzie się 13 marca w Gdyni. Następnie kadrowicze będą trenować od 4 do 6 lutego w Warszawie, od 21 do 27 lutego we Francji, a ponownie w Gdyni stawią się 8 marca.

Rugbiści powołani na konsultację i mecz w Gdyni
Dawid Banaszek, Paweł Nowak, Karol Denisiuk, Łukasz Szostek, Marcin Wilczuk (wszyscy Arka Gdynia), Łukasz Doroszkiewicz, Karol Hedesz, Grzegorz Janiec, Sławomir Kaszuba, Robert Kwiatkowski (Lechia Gdańsk), Piotr Zeszutek (Ogniwo Sopot), Maciej Brażuk, Tomasz Gasik, Wojciech Łukasiewicz, Emil Kowalewski (Orkan Sochaczew), Michał Kędra, Stanisław Niedźwiecki, Wojciech Piotrowicz, Rafał Szrejber (Budowlani Lublin), Kacper Ławski, Michał Mirosz, Merab Gabunia (Budowlani Łódź), Konrad Jarosz (Juvenia Kraków), Paweł Najdek (Posnania Poznań), Bogusław Markowski (Pogoń Siedlce).

www.sport.trojmiasto.pl