Święto RUGBY w Nowym Sączu

W ten weekend dojdzie do pierwszego historycznego „Święta RUGBY w Nowym Sączu”. A dlaczego święta – bo w sobotę jest mecz PUCHARU POLSKI z ARKĄ RUMIA, natomiast w niedzielę odbędzie się XIII już turniej z cyklu POLSKIEJ LIGI 7; będzie to przedostatni turniej tego cyklu.

Zacznijmy od Pucharu Polski Biało-Czarni pierwszy raz występują w Pucharze Polski. W swoim debiucie zagrają z drużyna która dopiero w tym roku zadebiutowała w 15 czyli z ARKĄ RUMIA. Początkowo mecz miał zostać rozegrany w Rumii ale ostatecznie odbywa się w Nowym Sączu. Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się 14 zespołów. Tak wygląda 1 runda:
Lechia Gdańsk – wolny los, Skra Warszawa – Arka Gdynia, Ogniwo Sopot – Budowlani Łódź,MKS Olsztyn – AZS AWFiS Gdańsk, Chaos Poznań – Orkan Sochaczew , Biało-Czarni Nowy Sącz – Arka Rumia, Czarni Pruszcz Gdański – Budowlani Lublin.

Zwycięzca jutrzejszego meczu zagra z wygranym z pojedynku pomiędzy Chaosem Poznań a Orkanem Sochaczew.

Puchar {Polski zostanie rozegrany na stadionie LKS Jedność przy ulicy Lwowskiej o godzinie 15.

Turniej 7 będzie już po raz drugi rozgrywany w Nowym Sączu. W poprzednim w finale zagrały drużyny: Arka Rumia I z Biało-Czarni I, zwyciężyli goście którzy w rozgrywkach grupowych musieli uznać wyższość naszego drugiego zespołu. Biało-Czarni w tym momencie zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w Polsce i maja dużą szanse żeby zakwalifikować się do turnieju finałowego w którym wystąpi osiem najlepszych drużyn w Polsce.

Turniej zostanie rozegrany na stadionie MKS Sandecja Nowy Sącz. Początek turnieju zaplanowano na godzinę 12 a odprawę i losowanie grup na godzinę 11. Do tej pory udział w turnieju potwierdziły następujące zespoły: Nowa Huta Rugby Klub, RK Ursynów, Juvenia Kraków I, RK Jasło, Juvenia Kraków II, Arka Rumia I, SOIK BIAŁO-Czarni R.C. Nowy Sącz I, Arka Rumia II, Koliber Sosnowiec oraz SOIK BIAŁO-Czarni R.C. Nowy Sącz II.

Autor: Tomek Kutyba