Szczecin Sevens 2011 – Foto cz.1

Finałowy turniej Polskiej Ligi Rugby 7 odbył się w Szczecine w sobotę 9 lipca na stadionie przy ulicy Tenisowej 38. Gospodarze turnieju spisali się na medal, wspaniała organizacja turnieju. Ponieważ na turniej nie dojechała drużyna Lechia Gdańsk (Mistrz Polski rugby 7) podział grup wyglądał następująco:

grupa A:1.BBRC Łódź, 8.Kaskada Szczecin, 9.GRC Łódź
grupa B:2.AZS AWF Katowice,10.Posnania Poznań
grupa C:3.UTM Kiszyniów, 6.KS Rugby Wrocław, 11.Arka Rumia
grupa D:4.AZS AWF Gdańsk, 5.RC Zduńska Wola, 12.Olimpia Elbląg.

MVP turnieju Sergiej Budojan z UTM Kiszyniów.

Spotkania eliminacyjne:
BBRC – GRC 22:5 (5:0)
UTM – Wrocław 45:0 (28:0)
AZS Gdańsk – Zduńska Wola 26:0 (14:0)
GRC – Kaskada 10:22 (5:10)
Katowice – Posnania 7:10 (0:5)
Wrocław – Rumia 14:26 (0:12)
Zduńska Wola – Olimpia 22:0 (17:0)
BBRC – Kaskada 17:19 (12:0)
Katowice – Posnania 21:15 (7:10)
UTM – Rumia 28:7 (7:0)
AZS Gdańsk – Olimpia 24:7 (5:7)

Tabela grupy A
1.Kaskada Szczecin 2 6 41:17
2.BBRC Łódź 2 4 39:24
3.GRC Łódź 2 2 15:44

Tabela grupy B
1.AZS AWF Katowice 2 4 28:25
2.Posnania Poznań 2 4 25:28

Tabela grupy C
1.UTM Kiszyniów 2 6 73:7
2.Arka Rumia 2 4 33:42
3.KS Rugby Wrocław 2 2 14:71

Tabela grupy D
1.AZS AWFiS Gdańsk 2 6 50:7
2.RC Zduńska Wola 2 4 22:26
3.Olimpia Elbląg 2 2 7:46

1/4 finał
Katowice – Rumia 26:12 (7:12)
AZS Gdańsk – BBRC 36:0 (17:0)
Posnania – UTM 5:38 (0:24)
Kaskada – Zduńska Wola 19:12 (0:12)

1/2 Finał
AZS Katowice – AZS Gdańsk 19:22 (19:19) (14:12)
UTM – Kaskada 54:7 (33:0)

finały
o IX – XIm Olimpia – GRC 19:5 (12:0)
Wrocław – Olimpia 19:12 (7:5)
Wrocław – GRC 29:0 (10:0)
o VII m BBRC – Posnania 5:42 (5:14)
o V m Rumia – Zduńska Wola 12:5 (5:0)
o III m Katowice – Kaskada 38:5 (19:0)
o I m AZS Gdańsk – UTM 0:45 (0:19)

Klasyfikacja końcowa VIII turnieju finałowego PLR7 w Szczecinie

1.UTM Kiszyniów
2.AZS AWFiS Gdańsk
3.AZS AWF Katowice
4.Kaskada Szczecin
5.Arka Rumia
6.RC Zduńska Wola
7.Posnania Poznań
8.BBRC Łódź
9.KS Rugby Wrocław
10.Olimpia Elbląg
11.GRC Łódź

Ireneusz Pietrak