Site icon rugby.info.pl

Szczecin Sevens 2011 – Foto cz.2

9 lipca, na boisku w Szczecinie odbył się VIII Finał Polskiej Ligi Rugby 7. Nasz drużyna (Olimpia Elbląg) zaliczając tam bardzo dobry występ powróciła na 10 miejscu na 12 możliwych.

Swój udział w turnieju rozpoczynaliśmy grając z Rugby Klub Zduńska Wola przegrywając 22:0. Po przemyśleniu wszystkich błędów jakie wystąpiły w tym spotkaniu musieliśmy się zmierzyć z drużyną AZS AWFiS Gdańsk, która jest aktualnym mistrzem Ekstraligi rugby 7. Nasi przeciwnicy nieźle się zdziwili gdy do przerwy to my prowadziliśmy 7:5. Przyłożenie dla naszej drużyny zdobył Mateusz Sławkowski, a podwyższył Arkadiusz Abramek.

Niestety nie zdobywając punktów w następnej połowie przegraliśmy 24:7. I tu można zauważyć znaczną poprawę w grze naszych zawodników, którzy jeszcze miesiąc temu w meczu z tą samą drużyną przegrywali 53:0, a jeszcze wcześniej 60:0.Trzeci mecz rozegraliśmy z drużyną GRC Łódź, wygrywając go 19:7. W tym meczu punkty dla naszej drużyny zdobyli: Arkadiusz Abramek, Rafał Brzozowski oraz Arkadiusz Świokło, a podwyższał Arkadiusz Abramek. Ostatni mecz w turnieju graliśmy z KS Rugby Wrocław, przegraliśmy go 17:12. Kolejne ważne przyłożenia dla naszego zespołu zdobył Mateusz Klatt oraz po raz kolejny Rafał Brzozowski i oczywiście podwyższał Arkadiusz Abramek.

Jak zwykle kilku z naszych zawodników chcielibyśmy wyróżnić, ale tym razem to będzie każdy z nich, bo wszyscy się przyczynili do naszej pierwszej wygranej i do zdobytych przyłożeń. Nigdy by się tak nie stało gdyby nie zgranie i zaangażowanie naszych chłopaków.

Przy okazji chcielibyśmy bardzo podziękować panu Radosławowi Pawłowskiemu , szefowi firmy Technomont , za chęć sponsoringu naszej wyprawy do Szczecina. Tylko dzięki temu mieliśmy w ogóle możliwość zaprezentowania się na tym turnieju.

Skład drużyny: Mateusz „Klacik” Klatt, Mateusz „Baryła” Sławkowski, Marcin „Baran” Barański, Mateusz „Chmiela” Chmielewski, Arkadiusz Rudy” Świokło, Krzysztof Irla, Arkadiusz Zawada, Rafał „Runej” Brzozowski, Arkadiusz Abramek, Kamil Kustrowski, Przemysław Hul, Krzysztof Hul, Sebastian Jabłoński, Artur „Igi” Juszkiewicz .
Trenerzy: Sebastian Jabłoński, Jakub Sobczyński .
Kierownik drużyny: Aleksandra Sobieska .

Sandra Jabłońska

Exit mobile version