Site icon rugby.info.pl

SZCZECIN SEVENS

W ostatnią sobotę tj. 06.06.2009r. w Szczecinie odbyła się już trzecia edycja turnieju Szczecin Sevens, którego organizatorem jest Kaskada Szczecin Rugby Klub. Zgodnie z zamierzeniami impreza powtórzyła sukces ubiegłorocznej edycji zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Nie zawiodła również pogoda, która jak i rok temu przywitała wszystkich bezchmurnym niebem. W zawodach wzięło udział 9 ekip, w tym aż 4 zachodniopomorskie.

Szczecin reprezentowała Kaskada i AZS Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (ZUT), a także LZS Bezrzecze. Ponadto z zachodniopomorskiego wystąpił również Kosmaz Koszalin na co dzień występujący w II lidze rugby piętnastoosobowego. Pozostałe drużyny to Flota Gdynia, AZS AWFiS Gdańsk, AZS Haust Zielona Góra, Dragonia Mosina
i Szerszenie Toruń.
Mecze eliminacyjne rozgrywano w 3 grupach, więc liczyło się każde zwycięstwo jak i małe punkty. Oczywiście sprzyjało to napiętej atmosferze, wysokiemu poziomowi sportowemu każdego rozgrywanego spotkania, ale również, co gorsze licznym kontuzjom. Nikt nie odpuszczał, co szczególnie widoczne było gdy na boisku spotkała się
Kaskada Szczecin i AZS Haust Zielona Góra. W tym meczu nie zabrakło momentów gdy kibice wstawali z krzeseł przyprawieni o szybsze bicie serca. Ostatecznie liderzy grup półfinały rozegrali w następującym rozstawieniu:
Kaskada – Flota 7:33 (0:14)
Kosmaz – Szerszenie 38:0 (14:0).

Finał turnieju należał do ubiegłorocznego triumfatora Kosmazu Koszalin, który pewnie pokonał Flotę Gdynia 33:5 (19:0).
W meczu o III miejsce Kaskada uległa Szerszeniom Toruń 14:17 (7:12).

Pozostało spotkania kończyły się kolejno następującymi
wynikami:

Mecz o V miejsce
AZS AWFiS Gdańsk – AZS Haust Zielona Góra 38:5 (19:5)

Mecz o VII miejsce
LZS Bezrzecze – Dragonia Mosina 0:37 (0:22)

IX miejsce: AZS ZUT Szczecin

Organizatorzy oczywiście przygotowali również wiele innych po za sportowych atrakcji dla kibiców, w tym konkursy z nagrodami. Na płycie boiska swój pierwszy mecz touch rugby przed publicznością rozegrała młodzież z SP 16 w Sz-n, która mamy nadzieję pokazała wszystkim obecnym, że rugby to wspaniały sport, dla każdego, kto ma chęci i odwagę, żeby przyjść na treningi. Oczywiście turniej nie odbyłby się gdyby nie wsparcie Miasta oraz wielu innych instytucji i firm, którym organizatorzy dziękują za okazaną pomoc.

Hanna Swatkowska

Exit mobile version