TagRugby w Starachowicach

Mam zaszczyt poinformować, że oficjalnie 27.02.2010 roku rozpoczniemy w Starachowicach długo anonsowane rozgrywki TagRugby . Pierwszy turniej odbędie się w hali Miejskiego Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Starachowicach przy ul. Jana Pawła II 22 27.02.2010 roku o godz. 13.00, kolejny w tym samym miejscu miesiąc później 27.03.2010.

27.02.2010 roku w Starachowicach odbędą się w tym samym czasie – obok anonsowanych przez nas zawodów – również zawody szkół podstawowych w siatkówce chłopców. Z tego też powodu:

W turnieju wezmą udział tylko uczniowie czwartych klas szkoły podstawowej (starsze dzieci w tym samym czasie przygotowują się do innych rozgrywek).

Udział w turnieju weżmie prawdopodobnie siedem starachowickich szkół (na dziś na pewno udział potwierdziły SP 9, SP 10, SP 11 i SP 13, w przyszłym tygodniu zapadną decyzje w SP1, SP 6 i SP12); na pewno w zawodach nie wystartuje SP nr 2 (nie mają możliwości startu z powodu braku dzieci w tym roczniku – starty rozpoczną od drugiego trurnieju wraz z dopuszczeniem do rozgrywek klas piątych i szóstych) oraz anonsowane szkoły z Rzepina i Mirca.

Dzieci biorące udział w turnieju w bezpośredni sposób trafią do klubu gdzie będą miały okazję zgłębiać tę fascynującą grę. Obok przeprowadzonego naboru do grupy młodzików (ok 20-30 chłopców na dziś) powstaną koedukacyjne grupy mini-żak i żak. Szacujemy że szkoleniem zostanie objętych dalsze ok. 60 – 80 dzieci w wieku 10-12 lat.

W tej chwili Klub Sportowy „Klubu Rugby Feniks” w Starachowicach prowadzi akcję, której celem jest przygotowanie dzieci do pierwszego startu. Instruktorzy rugby ( Piotr Mrowicki i Rafał Gajewski ) prowadzą wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zajęcia w poszczególnych szkołach z podstawowych elementów i przepisów gry.

szczegóły: http://www.youtube.com/watch?v=MWN_GPzjG7I

Rafał Gajewski