Test mecz – Polska – Rumunia (U18) 0:19

W dniu 17.09.2013 r. kadra Polski U17 rozegrała grę kontrolna z reprezentacją Rumunii.
Mecz rozgrywany był w czasie 3 x 20 minut. W dwóch tercjach Rumuni wygrali 5:0 i 14:0, a w trzecia zakończyła się remisem 0:0.Końcowy wynik: Polska U17 – Rumunia U17 (0:19)
Warunki gry były trudne, wiał porywisty wiatr i padał deszcze. Z przebiegu gry widać było bardzo dużą przewagę fizyczną Rumunów, jednak w akcjach ofensywnych polscy zawodnicy wykazywali dużo inicjatywy. Rumuni potrafili wykorzystać sytuacje pod polem punktowym, zdobywając trzy przyłożenia. Drużynie polskich juniorów nie udało się zdobyć punktów, ale korzystnych sytuacji było wiele. Na pochwałę zasługuje nasza gra obronna. Zarówno indywidualne szarże jaki i organizacja defensywy, nad którą ostatnio pracowaliśmy, były bardzo dobre. Komunikacja na boisku między zawodnikami poprawiła się i gra miała szybkie tempo. Najwięcej błędów popełniliśmy w asekuracji piłki po grze noga przeciwnika.

Niestety, ale aż pięciu zawodników odniosło urazy i nie wiadomo czy do czwartku (druga gra kontrolna) wszyscy będą zdrowi.