Test mecze naszej kadry we Francji

Po udanej i cennej szkoleniowo konfrontacji w Gdyni najbliższym celem naszej kadry w perspektywie bardzo ważnego pojedynku z Mołdawią (10.04.2010) jest wyjazd do Francji, gdzie reprezentanci będą mieli okazję zmierzyć się w grach kontrolnych z bardzo wymagającymi rywalami.
13 marca planowana jest potyczka z młodzieżową (Espoir) ekipą występującego w Pro D2 – LOU (Michał Krużycki), we wtorek 16 marca naszym rywalem będzie świetnie spisująca się w rozgrywkach Federale 1 drużyna z Bourg-en-Bresse.

W lidze nasz przyszły rywal ma okazję do starć z zespołami, w których grali, bądź grają reprezentanci Polski. Zajmuje aktualnie w tabeli grupy 2 drugą pozycję tuż za plecami Chalon (Piotr Jurkowski), z którym dwukrotnie przegrał po bardzo wyrównanej walce (6-8 i 7-9), wyprzedzając m.in. Massy, Lille (29-19 i 33-13, Aleksis Konieczny) i Eperney (29-13 i 62-7, Kamil Bobryk, Rafał Fedorowicz).

Powołania na te gry kontrolne otrzymali zawodnicy formacji młyna:
Michał Królikowski, Kacper Ławski, Piotr Karpiński (Budowlani Łódź);
Marcin Wilczuk, Kazimierz Raszpunda (Arka Gdynia);
Kamil Bobryk (Epernay);
Bastien Siepielski (Marmand);
Yann Lewandowski (Cahors);
Michał Krużycki (Lyon);
Stanislas Krzesinski (Mazamet);
Łukasz Salamanowski (Skra Warszawa);
Mateusz Bartoszek (Albi);
Eric Piorkowski (Castres)

oraz formacji ataku:
Cedric Vaissiere, Dawid Popławski (Albi);
Robert Kwiatkowski (Lechia Gdańsk);
Dawid Banaszek (Villeurbanne);
David Chartier (Bayonne);
Donald Gargasson (Toulon);
Wojciech Łukasiewicz (Orkan Sochaczew);
Krzysztof Hotowski (Nevers);
Tomasz Stępień (Budowlani Łódź);
Konrad Jarosz (Juvenia Kraków) .

Do ekipy dołączą też (14.03.) przebywający we Francji (Brive) inni zawodnicy gdańskiej Lechii: Łukasz Doroszkiewicz, Grzegorz Janiec, Mariusz Wilczuk i Marek Płonka .

Reprezentacja trenować będzie na obiektach C.R.E.P.S. Voiron gdzie spotka się 12 marca. Wyjazd z Polski nastąpi dzień wcześniej.

PZRugby