Test mecze

Czerwiec jest jak zwykle okazją do sprawdzenia się światowych reprezentacji w test-meczach. Trzy spotkania, które odbyły się w ten weekend potwierdziły, że obecnie półkula południowa króluje nad Europą. Wygrane odniosły Nowa Zelandia, RPA i Argentyna. Zdecydowanie najbardziej efektownie zaprezentowali się Południowoafrykańczycy, którzy rozgromili Walię.

07.06 Wellington

Nowa Zelandia 21:11 Irlandia

Sędziowie: Chris White (Anglia), Nigel Owens (Walia), Matt Goddard (Australia)

NZ pkt: Carter 11 (1pd, 3k), Sivivatu 5 (1P), Nonu 5 (1P)

Irlandia pkt: O’Gara 6 (2k), P.Wallace 5 (1P)

Nowa Zelandia: 15 Mils Muliaina, 14 Anthony Tuitavake, 13 Conrad Smith, 12 Ma’a Nonu, 11 Sitiveni Sivivatu, 10 Dan Carter, 9 Andy Ellis, 8 Jerome Kaino, 7 Richie McCaw (kpt), 6 Rodney So’oialo, 5 Ali Williams, 4 Brad Thorn, 3 John Afoa, 2 Andrew Hore, 1 Neemia Tialata
Rezerwowi: 16 Keven Mealamu, 17 John Schwalger, 18 Anthony Boric, 19 Adam Thomson, 20 Jimmy Cowan, 21 Stephen Donald, 22 Leon MacDonald

Irlandia: 15 Robert Kearney, 14 Shane Horgan, 13 Brian O’Driscoll (kpt), 12 Paddy Wallace, 11 Tommy Bowe, 10 Ronan O’Gara, 9 Eoin Reddan, 8 Jamie Heaslip, 7 David Wallace, 6 Denis Leamy, 5 Donncha O’Callaghan, 4 Paul O’Connell, 3 John Hayes, 2 Jerry Flannery, 1 Marcus Horan
Rezerwowi: 16 Rory Best, 17 Tony Buckley, 18 Mick O’Driscoll, 19 Shane Jennings, 20 Peter Stringer, 21 Geordan Murphy, 22 Girvan Dempsey

07.06 Rosario

Argentyna 21:15 Szkocja

Sędziowie: Alan Lewis (Irlandia), Alain Rolland (Irlandia), Cobus Wessels (RPA)

Argentyna pkt: Todeschini 11 (1pd, 3k), Tejada 5 (1P), Tiesi 5 (P)

Szkocja pkt: Paterson 15 (5k)

Argentina: 15 Bernardo Stortoni, 14 José María Núńez Piossek, 13 Gonzalo Tiesi, 12 Felipe Contepomi (kpt), 11 Tomás De Vedia, 10 Federico Todeschini, 9 Nicolás Vergallo, 8 Juan Manuel Leguizamón, 7 Juan Fernández Lobbe, 6 Martín Durand, 5 Esteban Lozada, 4 Ignacio Fernández Lobbe, 3 Santiago González Bonorino, 2 Álvaro Tejeda, 1 Marcos Ayerza
Rezerwowi: 16 Pablo Gambarini, 17 Juan Gómez, 18 James Stuart, 19 Alejandro Campos, 20 Alfredo Lalanne, 21 Santiago Fernández, 22 Hernán Senillosa

Scotland: 15 Chris Paterson, 14 Simon Danielli, 13 Ben Cairns, 12 Graeme Morrison, 11 Thom Evans, 10 Dan Parks, 9 Mike Blair (kpt),
8 Allister Hogg, 7 Johnnie Beattie, 6 Alasdair Strokosch, 5 Scott MacLeod, 4 Matt Mustchin, 3 Euan Murray, 2 Ross Ford, 1 Allan Jacobsen
Rezerwowi: 16 Dougie Hall, 17 Allister Dickinson, 18 Alastair Kellock, 19 Kelly Brown, 20 Rory Lawson, 21 Phil Godman, 22 Simon Webster

07.06 Bloemfontein

RPA 43:17 Walia

Sędziowie: Dave Pearson (Anglia), Lyndon Bray (Nowa Zelandia), Stuart Terheege 5 (1P)

RPA pkt: James 23 (4pd, 5k), Jantjes 5 (1P), De Villiers 5 (1P), Spies 5 (1P), Montgomery 5 (1P)

Walia pkt: Roberts 5 (1P), Williams 5 (1P), S.Jones 5 (1pd, 1k), Hook 2 (1pd)

Żółte kartki: CJ van der Linde (RPA – 76 min. – bójka), Richard Hibbard (Walia – 76 min. – bójka)

RPA: 15 Conrad Jantjes, 14 Tonderai Chavanga, 13 Adrian Jacobs, 12 Jean de Villiers, 11 Bryan Habana, 10 Butch James, 9 Bolla Conradie, 8 Pierre Spies, 7 Juan Smith, 6 Luke Watson, 5 Andries Bekker, 4 Bakkies Botha, 3 Brian Mujati, 2 John Smit (kpt), 1 Gurthro Steenkamp
Rezerwowi: 16 CJ van der Linde, 17 Bismarck du Plessis, 18 Victor Matfield, 19 Danie Rossouw, 20 Ruan Pienaar, 21 Peter Grant, 22 Percy Montgomery

Walia: 15 Jamie Roberts, 14 Mark Jones, 13 Tom Shanklin, 12 Sonny Parker, 11 Shane Williams, 10 Stephen Jones, 9 Gareth Cooper, 8 Ryan Jones (kpt), 7 Dafydd Jones, 6 Jonathan Thomas, 5 Alun-Wyn Jones, 4 Ian Gough, 3 Adam Jones, 2 Matthew Rees, 1 Gethin Jenkins
Rezerwowi: 16 Duncan Jones, 17 Richard Hibbard, 18 Ian Evans, 19 Gareth Delve, 20 Warren Fury, 21 James Hook, 22 Morgan Stoddart