Tomasz Putra o meczu z Holandią

Już za niespełna tydzień polska kadra rozpocznie przygotowania do meczu z Holandią, który odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 19:30 na stadionie Hutnika w Krakowie.

Rywale Biało-Czerwonych to teoretycznie najsłabsza drużyna dywizji 1B, ale selekcjoner reprezentacji, Tomasz Putra podkreśla, że nie można ich lekceważyć.

– Jestem w trakcie analizy materiału wideo z meczu Holandii z Niemcami. Nasi przeciwnicy to bardzo młoda drużyna, która preferuje szybką, otwartą grę, z szerokimi rozegraniami do skrzydeł. Ich trenerem jest bardzo doświadczony i ceniony francuski szkoleniowiec Jean Bidal, który wychował wielu późniejszych kadrowiczów. W Krakowie czeka nas więc konfrontacja dwóch drużyn, które lubią i próbują grać ładne rugby – zapowiada Tomasz Putra.

Szkoleniowiec polskiej reprezentacji rozmawiał już z trenerem rywali, który przyznał, że w dwóch pierwszych meczach nie byli przygotowani na tak wysoki poziom gry. – Holendrzy byli zaskoczeni agresywnością i szybkością gry w dywizji 1B. Teraz więc prawdopodobnie, już znacznie lepiej przygotują się do meczu z Polską, co sprawia, że z pewnością nie będzie to łatwy pojedynek. Nasza drużyna będzie grała na tym samym poziomie, co w ostatnim spotkaniu z Belgami, mam więc nadzieję, że nie damy się niczym zaskoczyć – komentuje polski selekcjoner.

– Liczę na to, że nasza drużyna będzie lepiej zorganizowana i poukładana. Przed nami jeszcze czterodniowe zgrupowanie w Myślenicach, które na pewno ciężko przepracujemy. Jest już zarys pewnego schematu naszych poczynań na boisku i można zacząć już mówić o pewnym stylu gry polskiej reprezentacji. Nie pozostaje mi więc nic innego, jak zaprosić wszystkich kibiców na to bardzo ciekawie zapowiadające się starcie – zakończył Tomasz Putra.

Obok pierwszej reprezentacji, w Krakowie wystąpi również kadra młodzieżowa, która w sobotę, 16 kwietnia o godzinie 14:00 zmierzy się w meczu towarzyskim z Juvenią, na jej boisku (ul. Na Błoniach 7). Co ciekawe, drużyną narodową do lat 20 poprowadzi były trener krakowian, Andrzej Kozak, który był autorem największego sukcesu Juvenii, brązowego medalu mistrzostw Polski w 2009 roku.

W celu uzyskania akredytacji prosimy o kontakt mailowy na adres info@meczrugby.pl

Więcej szczegółowych informacji na stronie www.meczrugby.pl

Kajetan Cyganik
Rzecznik Prasowy meczu Polska – Holandia