TOP 14 – 11 kolejka

Po przerwie na europejskie puchary do gry wróciła francuska TOP 14. W 11-tej kolejce nie zabrakło niespodzianek. Czołowa czwórka tabeli nie zdobyła kompletu punktów. Liderzy z Tuluzy zostali zatrzymani w Brive, gdzie padł remis, mimo, iż goście prowadzili do przerwy 9:0. Również podziałem punktów zakończyło się spotkanie w Castres, gdzie gościli gracze Toulonu. Po karnym Wilkinsona w 79 minucie wspomnianego meczu wydawało się, że wygrają Czerwono-Czarni, lecz w ostatniej minucie Pierre Bernard doprowadził do remisu. Potknięcia Tuluzy nie wykorzystał zespół z Clermont, który przegrał w Montpellier. Gospodarze mieli dwóch bohaterów – autora dwóch przyłożeń Timoci Nagusę oraz skutecznego z podstawki Benoit Paillaugue’a. Wyborna forma odpowiednio Conrada Barnarda (24 punkty) i Benjamina Boyeta (15 punktów) dały domowe zwycięstwa Agen i Bayonne nad beniaminkami. Do niecodziennej sytuacji doszło w rozgrywanym we wtorek meczu zaległym 10-tej kolejki pomiędzy Biarritz, a Bayonne. Podczas gry między zawodnikami obu drużyn wywiązała się bójka, do której dołączył się… ojciec Imanola Harinordoquy, który chciał obronić swego syna.

Bayonne 15:9 Lyon

Bayonne pkt: Benjamin Boyet 15 (5k)

LOU pkt: Eric Tomamichel 6 (2k), Romain Loursac 3 (1k)

Żółta kartka: Troy Flavell (Bayonne – 26 min)

Racing Metro 28:9 Biarritz

Racing pkt: Julien Saubade 10 (2P), Jonathan Wisniewski 7 (2pd, 1k), Juan Martin Hernandez 6 (2k), Lionel Nallet 5 (1P)

Biarritz pkt: Jean-Pascal Barrague 6 (2k), Benoit Baby 3 (1k)

Żółta kartka: Jean-Pascal Barrague (Biarritz – 14 min)