TOP 14 – 24 kolejka

24 seria gier TOP 14 była najbardziej wyrównaną w tym sezonie. Najwyższe zwycięstwo odniosło Montpellier, które dziewięcioma punktami pokonało Bayonne. W pojedynku na szczycie Perpignan okazało się lepsze od Clermont. Grający bez Brocka Jamesa goście prowadzili po godzinie gry 16:6, jednak w końcówce roztrwonili tę przewagę. Zaskakująco dużo problemów z odniesieniem wygranej w Castres mieli gracze Stade Francais. Jeszcze do 76 minuty przegrywali z gospodarzami, ale właśnie wtedy Mathieu Bastareaud zdobył przyłożenie na wagę zwycięstwa. Podobnie z Bourgoin męczyła się Tuluza, licząca na bonus w tym pojedynku. Zadanie nie zostało wykonane, gdyż obrońcy tytułu zdobyli tylko jedno przyłożenie autorstwa Maleli Kunavore. Biarritz pokonali Toulon, który w ostatniej minucie kopnął karnego, który dał bonusowy punkt, bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie. W słabszej dyspozycji są ostatnio zawodnicy Brive, którzy ulegli Montauban. Pojedynek zespołów z dołu tabeli na korzyść Dax, co oznacza pewną degradację dla Mont de Marsan. Wyniki kolejki:

Castres 16:21 Stade Francais

Castres pkt: Teulet 11 (1pd, 3k), Bouque 5 (1P)

St.Francais pkt: Beauxis 9 (3k), Mi.Bergamasco 5 (1P), Bastareaud 5 (1P), Hernandez 2 (1pd)

Stade Toulousain 13:6 Bourgoin

Toulouse pkt: Elissalde 6 (2k), Kunavore 5 (1P), Michalak 2 (1pd)

Bourgoin pkt: Laloo 6 (2k)

Biarritz 19:12 Toulon

Biarritz pkt: Yachvili 14 (1pd, 4k), August 5 (1P)