W dniach 15-18 kwietnia w Wiśniowej Górze k/ Łodzi odbędzie się Ogólnopolska Konsultacja Kadr Wojewódzkich w tym akcja selekcji najlepszych zawodników w Polsce z roczników 93′ i 94′.
Poniżej lista powołanych do TOP 60.
Powołania do grupy „Utalentowanych kadetów” Top 60’
na OKKW Wiśniowa Góra 15-18.04.2010
Uwaga wszyscy powołani przyjeżdżają wraz ze swoimi kadrami wojewódzkimi
Grupa rocznik – 93’
Mazowsze
1.Wawrzyńczak Piotr Orkan Sochaczew
2.Ojdowski Michał Orkan Sochaczew
3.Rakowski Radek Orkan Sochaczew
4.Jaworski Artur Orkan Sochaczew
5. Kacaliński Paweł Skra Warszawa
6. Zahorański Bartosz Skra Warszawa
7. Mańkowski Tomasz Skra Warszawa
8. Kostałkowski Sebastian Skra Warszawa
9. Czyżak Damian Pogoń Siedlce
10.Szupłak Gerard Pogoń Siedlce
11. Lament Mateusz Pogoń Siedlce
12. Jaworski Paweł Pogoń Siedlce
13.Grygułło Wojciech AZS AWF Warszawa
Rezerwa:
Połeć Bartosz Orkan Sochaczew
Lazur Michał Skra Warszawa
Mateusiak Patryk Pogoń Siedlce
Szczęsnowicz Marcin Skra Warszawa
Pomorze
1.Michalak Damian Lechia Gdańsk
2.Szarmach Bartłomiej Ogniwo Sopot
3.Subocz Igor Ogniwo Sopot
4.Karol Wojciech Ogniwo Sopot
5.Chamczyk Dawid Ogniwo Sopot
6.Bysewski Radosław Arka Rumia
7. Barszcz Łukasz Arka Rumia
8.Topolewski Mateusz Tur Chojnice
9. Bloch Patryk Tur Chojnice
Rezerwa:
Malczewski Piotr Tur Chojnice
Mikłaszewicz Marcin Ogniwo Sopot
Łódzkie
1.Kociński Jan Budowlani Łódź
2.Czerniak Łukasz Budowlani Łódź
3.Wilk Adrian Budowlani Łódź
Wielkopolska
1.Jóźwiak Jacek Posnania
2.Bandurski Patryk Posnania
3.Gruszczyński Sebastian Posnania
4.Tandecki Bartosz Posnania
Rezerwa:
Bąkowski Patryk Posnania
Małopolskie
1.Gołębiowski Grzegorz Juvenia Kraków
2.Skolarus Michał Gorce Raba Niżna
Rezerwa:
Hronowski Jakub Biało-Czarni Nowy Sącz
Lubelskie
1.Szczepański Krzysztof Budowlani Lublin
2.Szado Karol Budowlani Lublin
3.Dzioch Marcin Budowlani Lublin
Śląskie
1.Gaik Marcin Czarni w Bytomiu
Rezerwa:
Michal Cisowski UKS Karb Bytom
Kacper Oblizajek UKS Karb Bytom
Klama Grzegorz UKS Karb Bytom
Dulko Marcin UKS Karb Bytom
Grupa rocznik 94’
Mazowsze
1.Popławski Miłosz Orkan Sochaczew
2.Krzesniak Marcin Orkan Sochaczew
3.Plichta Dawid Orkan Sochaczew
4.Panasiuk Maciej Pogoń Siedlce
5.Wojciechowski Paweł Pogoń Siedlce
6.Dąbrowski Mateusz Pogoń Siedlce
7.Biernacki Tomasz Pogoń Siedlce
8.Lidel Maciej AZS AWF Warszawa
rezerwa:
Pajdak Dawid Orkan Sochaczew
Pawłowski Mateusz Orkan Sochaczew
Łódzkie
1.Stępień Paweł Budowlani Łódź
2.Czapla Kacper Budowlani Łódź
3.Kubik Bartłomiej Budowlani Łódź
4.Wilczyński Maciej Budowlani Łódź
5.Majcherczyk Krzysztof Budowlani Łódź
6.Burek Tomasz Budowlani Łódź
Pomorze
1.Brzostek Bartłomiej Ogniwo Sopot
2.Hraish Muhammad Ogniwo Sopot
3.Krużycki Kacper Ogniwo Sopot
4.Lis Jan Ogniwo Sopot
5.Podlasek Maciej Ogniwo Sopot
6.Wielgosz Filip Ogniwo Sopot
7.Gołomb Wojciech Ogniwo Sopot
8.Grzenkowicz Paweł Arka Gdynia
9.Hawrysiuk Adrian Arka Gdynia
10.Jaszczuk Rafał Arka Gdynia
11.Latopolski Wojciech Jantar Pruszcz Gd.
12.Bloch Dawid Tur Chojnice
Wielkopolska
1.Cieślewicz Wojciech Posnania
2.Płotkowiak Przemysław Posnania
3.Wrona Michał Posnania
4.Noszczyk Hugon (95) Posnania
Lubelskie
1.Ćwieka Patryk Budowlani Lublin
2.Maksim Arkadiusz Budowlani Lublin
3.Janeczko Filip Budowlani Lublin
4.Szczepański Grzegorz (95) Budowlani Lublin
Małopolska
Rezerwa:
Knowa Mariusz UKS Gorce Raba Niżna
Góralik Grzegorz UKS Gorce Raba Niżna
Śląskie
Rezerwa:
1.Zawadzki Konrad UKS Koliber Sosnowiec
2.Winogradzki Paweł UKS Koliber Sosnowiec
3.Wieczorek Szymon UKS Koliber Sosnowiec
4.Podlewski Paweł UKS Koliber Sosnowiec
5.Dudek Damian UKS Karb Bytom
Polski Związek Rugby informuje, że w dniach 15.04-18.04.2010r. odbędzie się Ogólnopolska Konsultacja Kadr Wojewódzkich. Udział w niej weźmie 110 zawodników z roczników 1993-1994, wchodzących w skład kadr wojewódzkich. W wypadku braku możliwości przyjechania zawodnika z podstawowego składu, należy zastąpić go rezerwowym umieszczonym na oficjalnej liście reprezentacji województwa w rugby.
Konsultacja odbędzie się w Wiśniowej Górze k/Łodzi. Szczegółowych informacji organizacyjnych udziela biuro usług turystycznych „Relaks”, gestor ośrodka w Wiśniowej Górze (kontakt- Antoni Babiak, telefon stacjonarny (42) 654-41-97, fax (42) 630-45-90, tel komórkowy 603 438 060).
Wymagane dokumenty, które musi posiadać każda reprezentacja województwa:
1. Lista zawodników obecnych na konsultacji
2. Kopia listy kadry danego województwa
3. Licencje zawodników
4. Ważne badania lekarskie wydane przez upoważnionego lekarza medycyny
Wymienione dokumenty należy złożyć do Kierownika Konsultacji. Przypomina się, że udział w konsultacji zgodnie z wytycznymi PZR, stanowi jeden z ważnych punktów przy podziale miejsc w szkoleniu regionalnym
Kadra prowadząca, we współpracy z trenerami klubowymi
– Tomasz Kapustka – kierownik konsultacji z ramienia Zarządu Związku
– Maciej Misiak – trener reprezentacji Polski juniorów i kadetów
– Trenerzy asystenci reprezentacji Polski
– Trenerzy kadr wojewódzkich i współpracujący, przebywający na konsultacji
Podstawowa tematyka zajęć sportowych stażu:
– Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej,
1.Gra otwarta (szerokość w grze, ustawienie-głębokość, „movement & timing”, z
piłką i bez),
2.Gra interwałowa (otwarta i penetracyjna),
3.Przejście z gry otwartej do interwałowej,
4.Sprawność koordynacyjno – lekkoatletyczna.
Zajęcia prowadzone będą w czterech grupach. W tym celu, przed podziałem, powołana zostanie selekcja TOP- 60, z roczników 1993 (32 zawodników) i 1994 (28 zawodników), celem jak najlepszego doboru do reprezentacji Polski U17 i U16.
Trenerów koordynatorów prosi się o przekazywanie kandydatur do TOP-60, na adres mailowy trenera reprezentacji, Macieja Misiaka (silver@rugby.info.pl).
Program konsultacji:
I dzień (czwartek, 15.04.2010)
Przyjazd ekip do godziny 16.30
Godz. 17.00-19.00 Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej:
II dzień (piątek, 16.04.2010)
Godz. 10.00-12.00 Technika indywidualna – zajęcia w grupach tematycznych:
a) operowanie piłką – prowadzący Maciej Misiak
b) TEMAT 3: sprawność ruchowa, koordynacyjno- lekkoatletyczna– prowadzący wyznaczony trener kadry wojewódzkiej
c) gra w obronie – prowadzący wyznaczony trener kadry wojewódzkiej
Godz. 15.00-18.00 Zajęcia w dwóch blokach ćwiczeń:
TEMAT 1:Gra otwarta (szerokość w grze, ustawienie-głębokość, movement & timing z
piłką i bez – prowadzący trener reprezentacji: Maciej Misiak, Tomasz Kapustka
TEMAT 2: Gra interwałowa (otwarta i penetracyjna)
Godz. 20.00-21.00 Odprawa techniczna – omówienie wyników testu MTSF, przygotowanie do rywalizacji w turnieju towarzyskim.
III dzień (sobota, 17.04.2010)
Godz. 10-13.00 Turniej – runda wstępna i mecze półfinałowe
Godz. 16.30-18.30
TEMAT 4: Przejście z gry otwartej do interwałowej
Godz. 20.00-21.00 Odprawa techniczna – podsumowanie konsultacji, ocena umiejętności poszczególnych zawodników i poziomu technicznego kadr wojewódzkich na podstawie wyników rywalizacji sportowej.
IV dzień (niedziela, 18.04.2010)
Godz. 9.30-11.00 Turniej – mecze finałowe o miejsca
Godz. 11:30 Podsumowanie i zakończenie konsultacji
Założenia szczegółowe:
Elementy techniczne
• Prawidłowe wykonywanie określonych ćwiczeń z piłką w swobodnym, ale dość szybkim biegu
• Dokładność, powtarzalność i „łatwość” wykonania ćwiczeń technicznych
• Umiejętność zachowań sytuacyjnych
• Umiejętność wykonywania elementów techniki w postawie zachwianej
• Szybkość reakcji na zmianę położenia
• Umiejętność przyjmowania prawidłowych pozycji obronnych
• Poprawne nawyki gry kontaktowej
• Ćwiczenia sprawności ogólnej podnoszące możliwości wykonywania elementów techniki indywidualnej
Testy sprawności fizycznej i specjalnej
• Ocena sprawności fizycznej na podstawie MTSF, realizacja wytycznych Ministerstwa Sportu
Turniej regionów – gry uproszczone
• Obserwacja zawodników pod katem przydatności do szkolenia centralnego
• Obserwacja zawodników w drużynach regionalnych /turniej/ i składach mieszanych /gry uproszczone/ pod kątem realizacji zadań taktycznych
Tomasz Kapustka– Kierownik Wyszkolenia Polskiego Związku Rugby
Warszawa 31.03.2010