Tourne kadetów po Francji

Wyjazd 17 latków do Francji to początek selekcji do ekipy na ME 2007′

Program tourne składał się głównie z części startowej: rozegranie dwóch meczy kontrolnych i wzięcie udziału w Międzynarodowym Turnieju Kadetów w Albi. Przeprowadzono też planowane trzy jednostki treningowe.
Punkty dla Polski:
Popławski Dawid-6, Bekier Przemysław-5, Mirosz Michał-5, Wierzejski Michał-5, Pomorski Piotr-5.
Przebieg gry:
4` – 0:5
5` – 0:7
18` – 5:7 Bekier
19` – 7:7 Popławski
24` – 7:10
33` – 12:10 Mirosz
34` – 14:10 Popławski
36` – 14:13
47` – 19:13 Wierzejski
50` – 24:13 Pomorski
51` – 26:13 Popławski
60` – 26:18
60` – 26:20
Ocena gry:
W pierwszej połowie nasi zawodnicy byli bardzo stremowani i popełniali zbyt wiele błędów. Dodatkowo graliśmy pod wiatr i spotykaliśmy się z licznymi kontrowersyjnymi decyzjami sędziego /zawalanie mauli autowych, gra na ziemi, puszczanie podań do przodu i tendencyjnych wrzutów do autów/. W drugiej połowie było już lepiej, skutecznie wykorzystaliśmy przewagę fizyczną i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Do naszych mankamentów należał brak dyscypliny taktycznej i pasywna postawa kilku zawodników, słaba obrona III strefy oraz częste problemy techniczne z piłką.

15.Hoppe /50`Pomorski/
Pomorski Piotr-15, Popławski Dawid-8, Bawolski Przemysław-5.
15`- 5:0 Bawolski
16`- 7:0 Popławski
28`- 12:0 Pomorski
29`- 14:0 Popławski
30`- 19:0 Pomorski
30`- 21:0 Popławski
31`- 21:5
57`- 26:5 Pomorski
58`- 28:5 Popławski
60`- 28:10
Ocena gry:
W drugim meczu kontrolnym nasi zawodnicy zagrali lepiej, choć również nie ustrzegli się tremy. Mimo wyraźnej przewagi fizycznej, liczne błędy spowodowały że punkty zdobyliśmy dopiero po kwadransie gry. Dynamiczna gra ofensywna i dość agresywna defensywa spowodowały o zdecydowanym wygraniu I połowy. Wprowadzenie zmian w II połowie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów i tę część gry przegraliśmy, jednak chodziło o rozłożenie obciążeń meczowych przed turniejem w Albi /następnego dnia/.

Albi, 30.10.2005 MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KADETÓW

Do turnieju zgłosiło się 23 drużyny klubowe i regionalne z Francji, Rumunii, Węgier, Anglii, Ukrainy, Łotwy, Litwy oraz narodowa reprezentacja Polski. Uczestników podzielono na 6 grup 4 zespołowych, rozgrywających mecze każdy z każdym 2×6 min. W turnieju wystąpiło 24 naszych zawodników i ze względu na dowolne możliwości zmian mogli oni zagrać we wszystkich meczach, a nawet ponownie wchodzić na boisko

Eliminacje grupowe – Stade Mazicou Annexe:

POLSKA – Bukareszt I 5:0 /5:0/
Hoppe Artur-5pkt

POLSKA – Montauban 0:5 /0:5/

POLSKA – Lavaur 7:0 /7:0/
Pomorski Piotr-5, Popławski Dawid-2 pkt

Nasi zawodnicy grali słabo i zbyt wolno, popełniali wiele błędów, nie wykorzystując nawet wielu dobrych sytuacji. Widoczne było znużenie, brak pełnego zaangażowania, co przy tak krótkim czasie gry spowodowało o nerwówce i skromnych wygranych w dwóch meczach z raczej słabymi przeciwnikami oraz fatalnej wpadce z Montauban, co zadecydowało o zajęciu 2 miejsca w grupie i dalszej grze o miejsca 7 – 12.

Mecze finałowe – Stade Municipal d`Albi Annexe III:

Zespoły, które zajęły odpowiednie miejsca w swoich grupach utworzyły nowe grupy po 6 zespołów, a te z kolei zostały podzielone na dwie 3 zespołowe podgrupy.

POLSKA – Chateaurenard 12:0 /12:0/
Bekier Przemysław-10, Popławski Dawid-2 pkt

POLSKA – La Saudrune /mecz się nie odbył-walkower/

Zajęcie 1 m. w podgrupie dało nam prawo gry ze zwycięzcą drugiej podgrupy o 7 m.

POLSKA – Litwa 10:3 /5:3/ VII miejsce
Mirosz Michał-10 pkt

Podsumowanie:
Zajęcie 7 miejsca w tak licznym gronie uczestników można uznać za dobry wynik. Ale patrząc z drugiej strony byliśmy jedyną reprezentacją, na dodatek wyróżniającą się pod względem warunków fizycznych, którą na pewno stać było na zajęcie wyższego miejsca w turnieju. Z powodów opisanych wcześniej, potencjał kadry nie został w pełni wykorzystany. Mimo wygrania obydwu meczy kontrolnych można mieć również w nich zastrzeżenia co do gry, postawy na boisku oraz poza nim przez zdecydowaną większość zawodników. Kadra rocznika `89 miała dobrą okazję do sprawdzenia się z przeciwnikami ciekawszymi i lepszymi od Czechów i Niemców z ostatniego turnieju w Havirzovie. Na pewno pobyt i mecze we Francji przyniosły wiele doświadczeń, które zostaną wykorzystane do budowania reprezentacji na Mistrzostwa Europy Juniorów 2007 w Polsce. W kadrze znajduje się wielu wartościowych zawodników, a kilku z nich ma duże szanse na dołączenie do drużyny przygotowującej się do MEJ Triveneto 2006.